Sanatçıların Konserleri iptal ediliyor

Sanatçıların konserleri iptal ediliyor. Belediye ve kaymakamlık tarafından engellenmelerde Apolas Lerminin de konseri iptal edildi.

Aynur Doğan ve Metin-Kemal Kahraman ve Niyazi Koyuncu’nun konserlerinin belediye ve kaymakamlık tarafından engellenmesinin ardından Apolas Lermi’nin de 2 konseri iptal edildi.

Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarında Matthaios Tsahouridis’in veto edilmesini protesto edip sahneye çıkmayı reddeden Karadenizli sanatçı Apolas Lermi’nin de 2 konseri iptal edildi.

“Malum kişinin hedef göstermesi sonucu iptal edildi.”

İBB konseri nedeniyle Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile birlikte hükümete yakın medyanın, hedef gösterdiği Apolas Lermi, Twitter’dan açıklama yaptı: “Malum kişinin beni hedef gösteren açıklamaları ve paylaşımları sonucu 29 Mayıs Denizli konserimiz Pamukkale Belediyesi tarafından, 11 Haziran Bostancı konserimiz organizasyon tarafından iptal edilmiştir. Son günlerde hakkımda çıkan yalan haberlerle ilgili bir açıklama yapacağım.”

https://twitter.com/apolaslermi/status/1528788770664943624?s=20&t=a07J1TcBvhCWmi2QtntFVg

Ne Olmuştu?

Twitter hesaplarında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ,19 Mayıs’ta yaptığı bir paylaşımda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ve Apolas Lermi’yi hedef alarak şunları söylemişti:

Bu tweet’in ardından İBB Haber’den yanıt geldi:
Ardından Ümit Özdağ’dan tekrar yanıt geldi: