Dersim Çarşı’da Facia Son Anda Engellendi

Dersim Merkez'e bağlı Moğultay Mahallesi'nde iki katlı bir binanın ikinci katında meydana gelen yangın, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangın oturma odasında başladı, fakat diğer dairelere sıçramadan söndürüldü. Olayla ilgili inceleme başlatıldı

Dersim Merkez’e bağlı Moğultay Mahallesi, Oğuz Sokak’ta yer alan iki katlı bir binanın ikinci katında korkutan yangın paniğe neden oldu.

Gecenin ilerleyen saatlerinde, mahalle sakinlerinin dumanları fark etmesiyle yetkililere yapılan ihbarlar sonucunda, olay yerine hızla itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgeye intikal eden itfaiye ekipleri, alevlerin şiddetli bir şekilde sardığı dairenin ikinci katında hemen müdahalede bulundu.

Edinilen bilgilere göre yangın, evin oturma odasında bilinmeyen bir sebepten dolayı başladı. Ancak itfaiye ekiplerinin hızla olay yerine ulaşması ve etkili müdahalesi sayesinde yangın, dairenin diğer bölümlerine ve binadaki diğer dairelere sıçramadan kontrol altına alındı ve başarılı bir şekilde söndürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yetkililer, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için incelemelerde bulunuyor. Öte yandan mahalle sakinleri, itfaiye ekiplerinin hızlı ve etkili müdahalesine teşekkür ederek, böylesine büyük bir facianın önüne geçildiğini ifade ettiler.