Dersim’de İşten Çıkarılan Kadın Yaşamına Son Vermek İstedi

Dersim’de işten çıkarılan 26 yaşındaki G.Ö. yaşamına son vermek istedi. Boynunda kırıklar oluşan kadının yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

Dersim’de Tarım Kredi Kooperatifinde çalıştığı işten çıkarılan 26 yaşındaki G.Ö. yaşamına son vermek istedi.

Dersim merkez Moğultay Mahallesinde yaşayan ve bir süre önce Tarım Kredi Kooperatifindeki işinden çıkarılan 26 yaşındaki G.Ö. 5 Şubat tarihinde evinde kendini asarak yaşamına son vermek istedi.

Şüpheli durum üzerine eve gelen arkadaşı camı kırarak içeri girdiğinde G.Ö.’yü asılı halde bulunca Tunceli Devlet Hastanesine götürdü.

Boynunda kırık ve iç organlarında oksijensizlikten kaynaklı hasar oluşan G.Ö. daha sonra ambulansla Elazığ Medikal Park Hastanesine sevk edildi.

G.Ö.’nün yoğun bakımda durumunun ağır olduğu öğrenildi.

G.Ö.’nün Tarım Kredi Kooperatifinde işe başlamadan önce çalıştığı yerden kooperatifte işten çıkarma durumunun yaşanmayacağı sözü alması üzerine istifa ettirildiği öğrenildi.

Tarım Kredi Kooperatifinde çalışan diğer iki kişi ise G.Ö.’nün yaşadığı durumdan kaynaklı istifa etti.

G.Ö.’nün arkadaşlarından aldığımız bilgiye göre; G.Ö. ve diğer işçilere işten çıkarma olmayacağını söylediler. Ancak ciro düşüklüğü sebebiyle işten çıkarma yaşanması üzerine ekonomik kaygılardan dolayı G.Ö. zor durum yaşadı. Ve bu nedenle yaşamına son vermek istedi. İş arkadaşları bu durum üzerine Tarım Kredi Kooperatifine istifalarını sundu.

Gazete Perperik