Dersim’de Vadi Boyu Oturabileceğiniz 5 Mekan

Dersim’de vadi boyu oturup, bir şeyler yiyip içebileceğiniz, yüzebileceğiniz 5 mekanı sizler için derledik. Sıralamaların işletme niteliği ile bir ilgisi yoktur.

  1. Pülümür Vadisi’nde Bulunan “Sobe Tatil Köyü”

Pülümür-Erzincan karayolunun 25.km’sinde bulunan ahşap dokusu ile muhteşem doğanın içinde bulunuyor. Sobe Tatil Köyü’nde plaj voleybolu, yüzme yerleri ve salıncakları mevcut. Uygun fiyatları ile konaklama hizmeti sunan Sobe Tatil Köyü’nde yemek hizmeti de mevcut. Sosyal medya hesaplarını aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

https://instagram.com/sobetatilkoyu?igshid=YmMyMTA2M2Y=

2. The Geyik Dersim

Zengin menüsü ve çeşitli kokteyleri bulunan The Geyik Dersim, Pülümür-Erzincan karayolu üzerinde bulunan Kutudere/Gökçek’de yer alıyor. Konser, dinleti gibi çeşitli etkinliklerin de yapıldığı The Geyik Dersim’in kamp alanı da mevcut. Yüzme yeri ve şezlong hizmeti de veren bu işletmenin sosyal medya hesabına aşağıdaki link yolu ile ulaşabilirsiniz.

https://instagram.com/thegeyikdersim?igshid=YmMyMTA2M2Y=

3.Ayrık Vadi Butik Otel&Restoran

Konaklama ve yemek hizmeti ile hem merkeze yakın hem de doğanın eşsiz güzelliğinin içinde bulunan Ayrık Vadi Butik Otel, Pülümür Karayolu’nun 10.km’sinde yer alıyor. Taş ev, standart balkonlu oda, 1+1 suit aile odası gibi oda seçenekleri bulunan Ayrık Vadi, özel otopark, çocuk oyun alanı, ve kahvaltı hizmeti de sunuyor. Zengin içecek ve yemek menüsü bulunan bu işletmenin serpme kahvaltısı gözde. Ayrık vadi sahnesinde çeşitli yerel sanatçıların sahne aldığı bu işletmede özel günlerinizi düzenleyebileceğiniz bir alan da bulunuyor. Sosyal medya hesaplarını aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

https://instagram.com/ayrikvadiotel?igshid=YmMyMTA2M2Y=

4.Kara Haydarı’ın Yeri

Kayanın üzerine inşa edilen Restaurant görüntüsüyle Dersim’e gelen ziyaretçilerin dikkatini çeken bu işletme Pülümür-Erzincan Karayolu’nun üzerinde yer almakta. Zengin yemek menüsü bulunan Kara Haydar’ın Yeri’nde alkol imkanı ve diğer soğuk içecekler de bulunmakta. Yüzme yeri ve şezlongları bulunan bu işletme hem çocukların hem de yetişkinlerin gözdesi.

5.Kemerbel Cafe&Restoran

Munzur Vadisi üzerinde bulunan Kemerbel Restoran, Munzur üzerinde bulunan yüzme yerlerininden biri. Çocuklara uygun havuz imkanı sunan Kemerbel, yetişkinlere uygun Munzur üzerinde yüzme yeri de mevcut. Dersim Merkez’e yakın, Yemek ve içecek menüsü bulunan bu işletmenin restoran kısmı ve düğün organizasyonları için düğün salonu da bulunmakta. İşletmenin sosyal medya hesabını aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

https://instagram.com/kemerbel_cafe_restaurant?igshid=YmMyMTA2M2Y=