Aygül Doku’ya hapis ve para cezası!

2

Dersim’de 5 Ocak 2020’den bu yana kayıp olan 21 yaşındaki Gülistan Doku’ya ilişkin devam eden davada, dosyanın baş şüphelisi olan Zaynal Abakarov’un üvey babası Engin Yücer’in şikayeti üzerine soruşturma açılan Aygül Doku’ya mahkeme tarafından 5 ay hapis cezası ve 2 bin 250 TL idare para cezası verildi. Zaynal Abarakov’un polislikten ihraç edilen üvey babası Engin Yücel ise Doku’ya ait bazı kişisel bilgileri hukuka aykırı ele geçirip yaydığı gerekçesiyle 2 yıl 6 ay hapis cezasına çaptırıldı.

2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada kayıp Doku’nun annesi Bedriye, babası Halit ve ailenin avukatları Fatma Kalsen ile Kenan Çetin hazır bulundu. Zaynal Abarakov’un üvey babası ve meslekten ihraç edilen polis memuru tutuksuz sanık Engin Yücel ise duruşmaya katılmadı.

Birleştirilen dosya kapsamında Engin Yücel’e karşı mala zarar verme, tehdit ve hakaret suçlarından yargılanan abla Aygül Doku’ya 5 ay hapis ve 3 bin 240 lira adli para cezası verildi. Mahkeme, Doku hakkındaki hükmün de açıklanmasının geri bırakılmasını kararlaştırdı.