HDP 5.Olağan Kongresine Selahattin Demirtaş’tan Mesaj

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 5’inci Olağan Büyük Kongresi Ankara Spor Salonu’nda, “Çözüm Biziz, Sözümüz Var” sloganıyla düzenlendi.

Kongrede “Demokrasi İttifakı İle Üçüncü Yol”, “Eş Başkanlık Mor Çizgimizdir”, “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz”, “Kürt Sorununda Demokratik Çözüm”, “Tekçi Rejim Değil Demokratik Cumhuriyet”, “Savaş ve Tecrit Değil Barış ve Çözüm”, “Demokrasi İttifakı İle Mutlaka Kazanacağız”, “Özgür Basın Susturulamaz” pankartlarının asıldığı Ankara Arena’daki elektronik panoda ise “Çözüm Biz’de” sloganı yer aldı.

Tutuklu Siyasetçilerden Mesaj

HDP 5.Olağan Kongresine tutuklu siyasetçilerin mesajlarına da yer verildi. Figen Yüksedağ, Gülten Kışanak, Gülser Yıldırım, Edibe Şahin, Nurhayat Altun, ortak gönderdikleri mektupta HDP’nin kadın, genç ve emekçilerin partisi olduğu vurgusunu yaptı.

Selahattin Demirtaş’tan Mesaj

Kongreye mesaj gönderen Selahattin Demirtaş ve Adnan Selçuk Mızraklı da “Bizim kitabımızda teslim olmak, biat etmek, yenilmek yoktur” diyerek şu sözlere yer verdi:

“Halkımızın iradesini, aklını, vicdanını ve direniş ruhunu hafife alan herkes bugüne kadar yanıldı, bundan sonra da farklı olmayacaktır. Halkımızın öncülüğünde sürdürülen mücadeleye biz de zindanlardan ses olmaya, ses vermeye devam edeceğiz.”

Bizim Kitabımızda Teslim Olmak, Biat Etmek, Yenilmek Yok

“Bizim kitabımızda teslim olmak, biat etmek, yenilmek yoktur. Zulüm iktidarını alaşağı edip demokrasi, barış ve özgürlükleri sağlayıncaya kadar direnmeye devam diyoruz. Partimizle ve halkımızla el ele, yürek yüreğe bu mücadeleyi mutlaka zaferle taçlandıracağız.

Kongremizin tüm halkımıza, dostlarımıza hayırlı olması temennisiyle hepinize sıcak selam, sevgi ve saygılarımızı gönderiyor, özgür yarınlarda yeniden buluşmayı diliyoruz.”