İstanbul’da Serçeşme Festivali Gerçekleşti

İBB Başkanı İmamoğlu, Serçeşme Hünkar Hacı Bektaş Veli Festivali’nin ikinci gününde yaptığı konuşmasında, “Eşitliğin, adaletin hakim olduğu, kardeşçe bir hayat özleminden asla vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek’in haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) düzenlediği Serçeşme Hünkar Hacı Bektaş Veli Festivali’nin ikinci günü Yenikapı Etkinlik Alanı’nda düzenlendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen festivalin ikinci gününde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Üsküdar’da Ermeni, bugün de Bakırköy’de Süryani kiliselerinde düzenlenen toplantı ve ibadetlere katıldığını dile getirerek “Eşitliğin, adaletin hakim olduğu, kardeşçe bir hayat özleminden asla vazgeçmeyeceğiz. Bizi bölmek, düşmanlaştırmak ve başkalaştırmak, kutuplaştırmak, ayrıştırmak için yürütülen tüm çabaları boşa çıkartacağız bu şehirden” ifadelerini kullandı.

Festivalin ikinci ve son günü; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP milletvekilleri Suat Özçağdaş, Turan Taşkın Özer, Gökan Zeybek, Özgür Karabat, İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Festivalde, İmamoğlu ve Altıok birer konuşma yaptı. İmamoğlu konuşmasına, “Kardeşçe yolculuğumuzun, 2024 yılındaki en güzel müjdeleri sağlayacağına inandığım, yerel seçimde çok kuvvetli bir iş birliği yaparak sizleri mutlu edeceğimize inandığım yeni seçilmiş İstanbul İl Başkanımız Özgür Çelik’e de buradan aramıza hoş geldiniz diyoruz” sözleriyle başladı.