Video Galeri

Dersim Gençliğinin Umutları – Sokak Röportajı (Video)

Dersim TV olarak, Dersim sokaklarında gençlere Dersim’e dair umutlarını ve görüşlerini sorduk.  

Ovacık Doğal “Ürettiriyor”

S. S. Ovacık 94 Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, en geniş bilinen adıyla Ovacık Doğal, Ovacık’ta yaşayan/üreten emekçilere alternatif olmakla kalmayıp ülke genelinde büyük bir umut ışığı yakmıştı. Biz de Ovacık Doğal’ın kargolama ve paketleme bölümlerine giderek Ovacık Doğal’ın kış dönemindeki çalışmalarını göstermek istedik.

Dersim’de Yöresel Süt ve Besi Hayvancılığı: “Üretim Yoksa, Sorun Vardır”

Dersim Merkez’e bağlı Atlantı Köyü’nde yöresel süt ve besi hayvancılığı yapan Kemal Toy ve Yılmaz Kılıç giriştikleri üretimi konuştular. Yöresel yöntemlerle yaptıkları çalışmaların, üretimsizliğe örnek olduğunu vurgulayarak; “üretim yoksa, sorun vardır” dediler.

Dersim Belediyesi ve BAA’dan Video Konferans: İNSANIN EVRİMİ

Dersim Belediyesi ve Bilim ve Aydınlanma Akademisi’nin ortaklaşa düzenlediği “Bilim ve Aydınlanma Video Konferansları” devam ediyor. Suzan Şahin’in sunacağı “İnsanın Evrimi” konulu programda Dilek Koptekin ve Doç. Dr. Mehmet Somel konuşacak. Program 19 Ocak Salı günü saat 20:30’da Dersim Belediyesi Youtube kanalı üzerinden yayınlanacak.  

Cemaatler Dersim’den Ne İstiyor?

Geçtiğimiz günlerde Dersim Araştırmaları Merkezi, İslami-Sünni cemaat ve tarikatların farklı isim ve tarzlarla Dersim’de örgütlendiğini açıklamıştı. Dersim TV olarak bu konuyu Dersim Araştırmaları Merkezi yöneticisi Selman Yeşilgöz’e ve Dersim Kültür Derneği eski başkanı ve DEDEF eski genel başkan yardımcısı Ali Mükan’a sorduk. Cemaatlerin dünden bugüne nasıl örgütlendiği ve neler yaptığı gözler önünde olurken, 1980’li yıllarda […]

Dersim’de Pandemi Günlüğü – KENT MİKROFONU #1

“Kent Mikrofonu” olarak devam ettireceğimiz sokak röportajı serisinin ilk videosu sizlerle… Dersim Merkez’de yaşayanlara pandemi hakkında sorular sorduk. Muhabir: Berfin Şafak Özel

DERSİM TV ÇOK YAKINDA

Sitemiz çok yakında sizlerle olacaktır.