Dersim’de seçim çalışması: Bizden alınanı geri alacağız

Dersim'de Akpazar seçimleri için vatandaşlarla bir araya gelen DEM Parti Milletvekilli Ayten Kordu, “Bu sefer iddialıyız, bizden alınanı geri alacağız” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) ve Dersim İttifakı, Dersim’de bulunan Akpazar beldesinde 2 Haziran’da gerçekleşecek olan seçim öncesi Kepek Taşı mahallesinde seçim çalışması yürüttü. Akpazar Belediye Eşbaşkan adayları Naciye Aslan ve Orhan Çelebî ile DEM Parti Dersim Milletvekili Ayten Kordu, Karakoçan Belediye Eşbaşkanı Songül Düzgün’den oluşan heyet, Kepek Taşı mahallesi ve mezrasında seçim çalışmaları yürüttü. Ekin zamanı olmasından kaynaklı heyet, vatandaşlarla bahçe ve bağlarda bir araya gelindi.

Akpazarlı vatandaşlarla bir araya gelen Dersim Milletvekili Ayten Kordu, Devletin asimilasyon politikalarını Dersim’de yürüttüğünü söyleyerek, “Demokratik kadın özgürlükçü bir paradigmamız var. Bunlara karşı bu felsefeyle belediyelerimizde çalışmalar yürüteceğiz. Peri, bizlerden gasp ile alınan bir belediye. Bu sefer bu konuda iddialıyız bizden alınanı geri alacağız” diye belirti.