Dersimspor Hükmen Galip Sayıldı, Kupaya Geri Döndü

Ziraat Türkiye Kupası ön eleme müsabakalarının ilk ağayı geçen hafta tamamlandı. Dersim Şehir Stadyumu'nda Kars 36 Spor ile karşı karşıya gelen Dersimspor müsabakadan 2-4 yenik ayrılmıştı. İlk yarısı 1-1 biten maçın ikinci yarısı da 2-2 sona ermişti. 15'er dakikalık uzatmalarda 2 gol daha bulan Kars 36 Spor, sahadan 2-4'luk skorla ayrılmayı başarmıştı. Bu sokarla birlikte Dersimspor Ziraat Türkiye Kupası'na veda etmiş oldu.

Ziraat Türkiye Kupası ön eleme müsabakalarının ilk ağayı geçen hafta tamamlandı. Dersim Şehir Stadyumu’nda Kars 36 Spor ile karşı karşıya gelen Dersimspor müsabakadan 2-4 yenik ayrılmıştı. İlk yarısı 1-1 biten maçın ikinci yarısı da 2-2 sona ermişti. 15’er dakikalık uzatmalarda 2 gol daha bulan Kars 36 Spor, sahadan 2-4’luk skorla ayrılmayı başarmıştı. Bu sokarla birlikte Dersimspor Ziraat Türkiye Kupası’na veda etmiş oldu.

Yönetim İtiraz Etti

Ancak Dersimspor Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada Kars 36 Spor’un futbolcu yaşlarıyla ilgili yönetmeliği ihlal ettiği, bu nedenle maçın Dersimspor lehine verilmesi gerektiğini belirtti. Kulüp yönetimi konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu. TFF Disiplin Kurulu Dersimspor’un başvurusunu kabul ederek Kars 36 Spor’un kural ihlali yaptığını tespit etti. Kulüpten yapılan açıklamada, “Bugün açıklanan disiplin kurulu kararı ile Dersimspor’umuz 3-0 hükmen galip sayılmıştır” denildi.

Bu kararın ardından temsilcimiz Dersimspor 1. Ön Eleme Turu için Doğubayazıt FK ile eşleşmiş oldu.

Kaynak: Yeni Dersim Gazetesi