İzmir Polisinden Motokuryeye: “Beynine Sıkarım Bir Tane!”

Sosyal medyada çokça tartışılan İzmir‘de yaşanan polis-kurye tartışması ve tehdit, darp içeren videodaki moto kurye, Kurye Haber’e konuştu:

”Siparişi yetiştirmek için ters yönden müşteriye doğru ilerliyordum kaskım ve kulaklığım kafamdaydı. Bu ekip aracı siren/anons ettiğini ve onlardan kaçtığımı lanse etmeye çalışıyor ancak durum öyle değil. Ters yönden gittiğimi kabul ediyorum ama kaçmak ve ehliyet vermemek gibi bir durum söz konusu değil. Ekip otosunu görür görmez sağ çektim ve yanlarına gittim. Görüntüdeki yaşlıca trafik memurunun silah çıkarmasıyla birlikte kayda başladım.” diyerek videoya yansıyan görüntülerden önce yaşananları aktardı.

Trendyol kuryesi sipariş yetiştirmek için seyir halindeyken polisin çaldığı sireni kulaklık ve kasktan dolayı duymadığını, dikiz aynasında polisi görür görmez sağa çektiğini söyledi. Videoda görünmeyen bir karenin de o tartışma ve tehditler yaşandıktan sonra olay yerine başka bir ekip geldiğini söyleyen kurye şöyle devam etti:

”Motosikletimin yahut benim eksik/gizli evrağım yoktur. Her şeyi beyan edeceğim dememe rağmen 4 ayrı maddeden işlem uygulandı ve cezalar yazıldı. Olay 09:00 gibi olmasına rağmen karakola ifade vermek için görüldüğümde saat 11:00’di. Adliyeye yetişmemem için ifade işlemi uzatıldı. Karakoldan çıktığımda saat 15:30’du. Ehliyetime el koydukları için bir arkadaşım geldi ve onun motoru ile Adliyeye gittim ve şikayetçi oldum. Karşıyaka Motorlu Kuryeler Derneği avukatları ile iletişime geçtim ve pazartesi onlara vekalet verip sürecin takipçisi olacağım.”