KESK Dersim Şubesi: “Gerçek Bir TİS İstiyoruz”

PİRHA-KESK Dersim Şubeler Platformu, hükümetin Toplu İş Sözleşmesi teklifine tepki göstererek, Sanat Sokağı’nda basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, “Ya bizi yok sayan bu yoksulluk ve sefalet teklifine boyun eğeceğiz ya da hak verilmez alınır diyerek sorunlarımız için mücadele edeceğiz” denildi.

PİRHA’nın haberine göre, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), hükümetin Toplu İş Sözleşmesi’ne (TİS) dair teklifini kabul etmeyerek 1 günlük greve çıktı.

KESK Dersim Şubeler Platformu, hükümetin Toplu İş Sözleşmesi teklifine tepki göstererek Sanat Sokağı’nda basın açıklaması yaptı. Açıklamayı KESK Dersim Şubeler Platformu adına Tüm Bel-Sen Dersim Şube Başkanı Mazlum Doğan okudu. Açıklamaya Dersim’deki sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve FEDAŞ işçileri destek verdi.

Ülkeyi yönetenlerin attıkları her adımda üzerlerine çöken karanlığı daha da zifiri hale getirmeye çalıştıklarını belirten Mazlum Doğan, “Hükümet 16 milyonu aşkın kamu emekçisi ve emeklisine toplu sözleşme teklifini açıkladı. 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı temmuz ayı itibariyle 38 bin TL’ye ulaşmıştır. Hükümet seçimden önce verdiği sözleri tutmadı. Ne yazık ki KESK dışındaki konfederasyonlar bu duruma tepki göstermedi. Ya bizi yok sayan bu yoksulluk ve sefalet teklifine boyun eğeceğiz ya da hak verilmez alınır diyerek sorunlarımız için mücadele edeceğiz” dedi.