Dersim SES Şube Başkanı İldeki Günlük Vaka Sayısını Açıkladı: Oldukça Yüksek Bir Sayı

SES Dersim Şubesi Başkanı Kahraman Yürük, Dersim’deki günlük vaka sayısını açıkladı.

Yaz ve bayram tatiliyle birlikte kente gelen yoğun ziyaretçi sayısı ile nüfusu artan Dersim’de, vaka sayılarında ciddi bir artış söz konusu. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Dersim Şubesi Başkanı Kahraman Yürük, pandeminin bitmediğini vaka ve test pozitifliğinde ciddi bir artış olduğunu söyleyerek tedbirlere devam edilmesi çağrısında bulundu.

Günlük 45-50 Vaka

Dersim’de günlük vaka sayısının 45-50 civarında olduğunu belirten Yürük “Bu sayı şehrin nüfusuna oranla önemsenmesi ve önlem alınması için oldukça yüksek bir sayı. Dünya genelinde aşıya ulaşımdaki eşitsizliğin yarattığı eksik bağışıklığın ve kontrol önlemlerinden erken vazgeçilmesinin sonucu olarak ortaya çıkan yeni varyantlar nedeniyle pandemi tüm dünyada, dalgalar halinde çok sayıda insanı etkilemeye devam ediyor” dedi.

Tedbir Almaya Devam Edin

Covid-19 polikliniklerine başvuran kişi sayısı ve pozitiflik oranları belirgin olarak arttı. DSÖ tarafından ilan edilmediği sürece, gerekli tedbirleri almaya devam etmeleri çağrısında bulunarak yetkililerin de ‘Pandemi bitti’ şeklinde algılanabilecek türden açıklamalar yapmaktan kaçınması uyarısında bulundu.

Kaynak