Dersim’de FEDAŞ Patronlarından Abonelere İşçileri Hedef Gösteren Mesajlar

Dersim’de Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.’de (FEDAŞ) çalışan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonuna bağlı (DİSK) Enerji-Sen üyesi işçilerin düşük ücret ve güvencesiz çalışma koşullarına karşı 9 Ağustos’ta başlattığı iş yavaşlatma eylemi devam ediyor. FEDAŞ, işçilerin taleplerini karşılamak yerine, işçilerle halkı karşı karşıya girişimlerinde bulunuyor.

Eylemde olan işçiler, halkı mağdur etmemek adına acil arızalara müdahale etmek istese de, FEDAŞ şirkete ait olan araçların anahtarlarını işçilerden alarak acil arızalara gitmelerinin önüne geçti. Şirket, işçileri halkla karşı karşıya getirmek için bir de abonelere mesaj gönderdi. FEDAŞ tarafından abonelere gönderilen mesajda şu ifadeler yer aldı: “Değerli abonelerimiz, 09 Ağustos 2023 tarihi itibariyle Tunceli’de, Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri A.Ş. çalışanlarının bir kısmı tarafından başlatılan ve halen devam eden eylemler, iş süreçlerimizi olumsuz etkilemenin yanı sıra, oluşan kesintilere müdahale eden personellerimizin de engellenmesi sonucunda Tunceli halkının enerjisiz kalmasına neden olmaktadır. Bu eylemler hem halkımıza hem de ekip arkadaşlarımıza zarar verecek boyuta ulaşmıştır.”

FEDAŞ tarafından gönderilen bir diğer mesaj da şöyle: “Son olarak 23 Ağustos 2023 tarihinde Tunceli ili Pülümür ilçesinde yaşanan elektrik kesintisine müdahale etmek için göreve çıkan ve aralarında il yöneticisi arkadaşlarımızın da bulunduğu ekiplerimize, hukuksuz eylemleri yürütenler tarafından saldırıda bulunularak tüketicilerimizin kesintisiz enerji alma hakkı engellenmiştir. Şirketimizin temel amacı halkımızın kesintisiz ve kaliteli enerji alma hakkının korunması olup bu amaç doğrultusunda tüm zorluklara rağmen 7/24 vatandaşlarımıza hizmet verme çabası içerisindeyiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Kaynak: Gazete Patika