Dersim’de Kadını Taciz Eden Uzman Çavuş Tutuklandı: “Uyuşturucu Etkisi Altındaydık.”

Dersim’de bir kadını taciz eden uzman çavuş, yanındaki uzman çavuşun silahını alarak etrafa ateş açtı, serbest bırakıldı. İtiraz üzerine tutuklanan şahıs “hepimiz uyuşturucu etkisindeydik” dedi.

Araçtaki uzman çavuşun kalabalığa ve havaya doğru ateş açan uzman çavuş, emniyette verdiği ilk ifadesi sonrası nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakılmıştı. Ancak Cumhuriyet Başsavcılığı serbest bırakılmasına itiraz etti. Sulh Ceza Hakimliği, Başsavcılığın itirazını kabul ederek tutuklanmasına karar verdi. Alınan ifadesinde, araçta bulunanların alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında olduğunu söyledi.

Yapılan arama sonrası araç içinde uyuşturucu madde ele geçirilirken araç içinde bulunan ve bir kadını taciz eden 2 uzman çavuş ile 2 sivilin kan örneklerinin, uyuşturucu bulunup bulunmadığının tespiti amacıyla laboratuvara gönderildiği öğrenildi. Bu arada Tunceli Valiliği’nin açıklamasında, olay ile ilgili soruşturma başlatıldığı, olaya karışan 2 uzman çavuş hakkında hem adli hem de idari soruşturma başlatıldığı belirtilmiş, ayrıca 2 uzman çavuşun da açığa alındığı öğrenilmişti.

Ne Olmuştu?

Olay, 28 Ağustos günü gece saat 22.30’da şehir merkezinde yaşandı. Araç içinde bulunan iddiaya göre 2 uzman çavuş, yolda yürüyen genç kadına sözlü olarak tacizde bulundu. Tacize uğrayan kadının bağırması üzerine çevrede bulunan vatandaşlar, kadından durumu sordu. Kadının araçtaki kişilerin kendisini taciz ettiğini belirtmesi üzerine, vatandaşlar Uzman Çavuş olduğu ileri sürülen kişiye tepki gösterdi. Araç içinde bulunan bir kişi araçtan inerek etrafa tabancayla 3 el ateş etti. Uzman çavuş olduğu iddia edilen kişi yanlışlıkla yanında bulunan bir arkadaşını yanlışlıkla ayağından yaraladı. Ayağından yaralanan kişi İl Emniyet Müdürlüğü’ne sığınırken etrafa ateş açan kişi , vatandaşların tepkisi üzerine olay yerinden otomobiliyle hızlıca uzaklaştı.