Direnen FEDAŞ İşçileri Dersim Halkıyla Film Gösteriminde Buluştu

Dersim’de DİSK/Enerji-Sen üyesi Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri AŞ (FEDAŞ) işçilerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi, performans baskısının bitirilip işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınması, mobbingin son bulması, bankaların yatırdığı promosyon ücretlerinin kendilerine verilmesi ve 14 bin lira olan maaşlarının 22 bin liraya çıkarılması talepleriyle 9 Ağustos’ta başlattıkları direniş 18. gününde devam ediyor.

FEDAŞ işçileri bugün FEDAŞ Tunceli İl Müdürlüğü içerisinde “Çark” filmini Dersim halkıyla birlikte izlemek için buluştu. FEDAŞ patronunun emriyle işletmenin çevresinde polis ablukası oluşturuldu, vardiyası olmayan işçiler içeri alınmak istenmedi. DİSK/Enerji-Sen’in ve işçilerin ısrarlı talebi üzerine işçi aileleri de içeri girerek “Çark” filmi izlenmeye başlandı.

İnsanca yaşamak için…

Film gösterimi DİSK/Enerji-Sen Genel Sekreteri Emin Atsız’ın konuşmasıyla başladı. Atsız konuşmasında, “Ölmemek için, insanca yaşamak için, insanca çalışma koşullarımızın sağlanması için mücadele ediyoruz. Ve bunu beraber birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sendika.Org