FEDAŞ İşçileri Sanat Sokağı’nda

Dersim’de Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri AŞ (FEDAŞ) işçileri, düşük zam dayatması ve ağır iş yüküne karşı iş yavaşlatma eylemlerini sürdürüyor. Sabah saatlerinde FEDAŞ İl Müdürlüğü önünde yapılan eylemin ardından öğlen de araç konvoylarıyla Sanat Sokağı’nda bir araya gelenler açıklamalar yaptı.

Dersim’de Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri AŞ (FEDAŞ) işçileri, düşük zam dayatması ve ağır iş yüküne karşı iş yavaşlatma eylemlerini sürdürüyor.

Sendika.org’un haberine göre, Sabah saatlerinde FEDAŞ İl Müdürlüğü önünde yapılan eylemin ardından öğlen de araç konvoylarıyla Sanat Sokağı’nda bir araya gelenler açıklamalar yaptı.

“Fırat Elektrik’te işler aksadı”, “Ücretlerimiz barınmaya, beslenmeye, yaşamaya yetmiyor. İnsanca bir yaşam istiyoruz” pankartları açıldı; “Aksa şaşırma geçmişi hatırla” dövizi taşındı.

Eylemde sık sık, “İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız”, “FEDAŞ işçisi yalnız değildir” sloganları atıldı.

Basın metnini okuyan FEDAŞ işçisi, “Bizler günlerdir en temel haklarımız için sesini yükselten Fırat Elektirik Dağıtım A.Ş’de çalışan enerji işçileriyiz. Bize reva görülen sefalet ücretine razı olmayacağız dedik. Enerji işçisi köle değildir dedik. Dilenmiyoruz direniyoruz dedik. İnsanca yaşamak sadece patronlara has değil bizim de hakkımızdır dedik. Bir türlü sesimizi duyması gerekenlere duyuramadık. Sözümüzü yineliyoruz dilenmiyoruz direniyoruz. Ne bizi sefalete mahkum eden enflasyonun katbekat altında çalışmaya mecbur kılan sarı renkli sendikal sözleşmeler ne de her gün ölüm ile burun buruna çalışmak zorunda bırakan işverenler hakkımızı aramaya mücadelemizden vazgeçiremez. Biz sözümüzü hep tuttuk ama işverene verdiğimiz mühlet de bugün doldu. Sözünü tutma sırası şimdi FEDAŞ işvereninde” dedi.