İstanbul’un Eylül Ayı Ücretsiz Etkinlikleri

İstanbul'da gidebileceğiniz, ilginizi çekebilecek ücretsiz etkinlikleri sizin için derledik. Her ayın ücretsiz etkinliklerini sizin için paylaşmaya devam edeceğiz.

İstanbul’da gidebileceğiniz, ilginizi çekebilecek ücretsiz etkinlikleri sizin için derledik. Her ayın ücretsiz etkinliklerini sizin için paylaşmaya devam edeceğiz.

16 Eylül Cumartesi | Def Atölyesi

Anadolu ve Mezopotamya’nın kadim enstrümanı def, Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde!

Defİstanbul yürütücülüğünde gerçekleşecek def atölyesi için Radar İstanbul üzerinden kayıt yapabilirsiniz.

Program Akışı:

  • Girizgah
  • Erbane/Def Kültürel Tarihi
  • Nota ve Metronom Bilgisi Eğitimi
  • Katılımcılarla İnteraktif Enstrüman Çalışması
  • Mini Konser: Solo Performans
  • Müzik eşliğinde Performans

9 Eylül – 1 Ekim | Açık Havada Yaz Akşamları

İstanbul’un nefes alabileceği doğal alanlardan biri olan Topkapı Kültür Parkı, yaz akşamlarını renklendiren etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. İBB Kültür AŞ tarafından düzenlenen “Açık Havada Yaz Akşamları” etkinlikleri, Topkapı Amfi’de her cumartesi ve pazar günleri ücretsiz olarak gerçekleşiyor.

Konserlerden çocuk etkinliklerine, flora yürüyüşlerinden film gösterimlerine kadar geniş bir yelpazede sunulan etkinlikler, her yaştan İstanbullunun keyifli zaman geçirebileceği bir atmosfer sunuyor. Doğayla iç içe bir alanda bulunan Topkapı Kültür Parkı, yeşillikler içinde keyifli anlar yaşamak ve yaz akşamlarını daha anlamlı ve eğlenceli hale getirmek isteyen herkes Topkapı Amfi’deki “Açık Havada Yaz Akşamları” etkinliklerine davetli!

11 EYlül – 30 Eylül | İbrahim Coşkun: “Ben Anadolu” – Sergi

İbrahim Coşkun’un “Ben Anadolu” sergisi, Anadolu’nun izlerini ve sanatçının kişisel hikâyesini bir araya getirerek, geçmiş ve geleceğin buluştuğu bir evrende izleyicilere rehberlik ediyor. Siz de bu sanatsal yolculuğa katılmak ve İbrahim Coşkun’un büyüleyici eserlerini görmek için 11-30 Eylül tarihlerinde Taksim metrosunun -1. katındaki Taksim Sanat‘ı ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

16-17 Eylül | Upcycle İstanbul Art&Design Festival

İleri dönüşüm ve kaynakların verimli kullanımı hakkında toplumsal bilinç oluşturmayı hedefleyen festivalde katılımcılar, atık malzemelerin yaratıcı ve inovatif yöntemlerle nasıl değerlendirilebileceğini öğrenirken sürdürülebilirliğe katkı sağlama fırsatı bulacaklar. Her türlü dönüşümün sürdürülebilir çevresel faydalarını vurgulayarak çevre bilincinin artırılmasına katkı sağlayan festival, Müze Gazhane’de 16 Eylül Temizlik Günü’nde başlayacak ve 17 Eylül’de sona erecek.

Sürdürülebilir bir yaşam tarzının önemini vurgulayan festivalde ileri dönüşüm hareketine katılarak çevresel farkındalık konularında ilham verici bir deneyim yaşabilirsiniz.

15 Eylül | Endüstrimantal

Müze Gazhane’nin 130 yıllık endüstriyel hafızasını müziğin sınırsız dünyasıyla birleştiren Endüstrimantal konser serisi kapsamında, Okay Vivian sahnede olacak.

Katılım için kayıt ya da rezervasyon gerekmiyor.