Mehmet Atlı’dan Dersim Konseri

Dersim Belediyesi ve belediyenin demokratik-devrimci-halkçı yerel yönetim anlayışına bağlı olarak faaliyet gösteren Dersim Belediyesi Gençlik Meclisleri‘nin ortaklaşa düzenlediği Mehmet Atlı konseri 9 Nisan Cumartesi günü saat 17.00’da Merkez Moğultay Mahallesi’ne bağlı Mameki Parkı’nda gerçekleşecek.

Konser Kararını Gençler Aldı

Dersim Belediyesi Gençlik Meclisleri, konser kararını alıp belediyeye ilettikten sonra konser planlandı. Demokratik-devrimci-halkçı yerel yönetim anlayışının bir örneği olarak ortak kararların alındığı mecliste, ilerleyen süreçlerde de bir dizi çalışmanın gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

Dersim Belediyesi, son yılların en iyi kültürel etkinliklerini yapıyor. Tüm etkinlikler gibi Mehmet Atlı konseri de ücretsiz.

Mehmet Atlı Kimdir? Hem Müzisyen Hem Mimar…

Mehmet Atlı… Sesiyle, müziğiyle, enstrümanlara hakimiyetiyle Kürtçe müziğin en önemli isimlerinden birisi…

1975 yılında Diyarbakır’da doğdu, babası demiryolu işçisi idi. Dedesi, kardeşleri ve dayıları da demiryolcu olan Atlı’nın çocukluğu Diyarbakır, Sirkeci, Ankara garlarında geçti. İlk ve ortaöğrenimini Diyarbakır ve Ankara’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü 2000 yılında bitirdi. Yine aynı üniversitede, “90’lardan Günümüze Türkiye’de Cami Mimarlığı Tartışmalarına Mimarların Katılımı” başlıklı tezi ile Mimarlık Tarihi ve Kuramı Lisansüstü programını tamamladı. 2000-2010 yılları arasında mimar olarak çalıştı. 2010’da İstanbul’dan ayrılıp Diyarbakır’a yerleşti ve Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.