Oğuz Aksaç Dersim’de Konser Verecek

Dersim Belediyesi kültür çalışmaları kapsamında Oğuz Aksaç Dersim Merkez’de konser verecek.

Merkez Mameki Parkı’nda gerçekleşecek konser ücretsiz halk konseri olarak planlandı. Konser, 20 Mayıs cuma günü saat 19.00’da başlayacak.

Oğuz Aksaç Kimdir?

Oğuz Aksaç aslen 1974 yılında Erzincan Tercan’da dünyaya gelmiş halk müziği sanatçısıdır. Baba tarafından aslen Erzincan Tercan’lıdır. Yaşantısını ailesi ile birlikte Antalya’da sürdürmektedir. Henüz lise yıllarında tanıştığı arkadaşı Mustafa Özarslan’la birlikte 1994 yılında müzik çalışmalarına başladı ve Grup Çığ’ı kurdu. Grup Çığ ile 4 albüm çıkartan sanatçı 2004 yılının eylül ayında 4. albümü “MEVSİM”‘i çıkardıktan sonra gruptan ayrılmıştır. Gruptan ayrılır ayrılmaz solo albüm çalışmalarına başlayan Oğuz Aksaç, 2005 yılının mart ayında “OĞUZNAME” isimli ilk solo albümünü piyasaya çıkarmıştır. Sanatçı ikinci solo albümü olan “DALGALAR” albümünü de 2007 yılının mart ayında çıkmıştır. Sanatçı bu albümünde daha önceki albümlerinde yapmadığı bir şeyi yapıp, kendi yazdığı bestelediği eserleri de okumuştur. Üçüncü solo albümü olan “GİZ”‘i 2009 yılında çıkarttı.

Dört Grup Çığ albümünde bulunmuş ayrıca Grup Kızılırmak solisti İlkay Akkaya ile birlikte SALKIM SÖĞÜT 4 albümünü 2002 yılında çıkarmıştır. Bunun dışında da birçok ortak albümde yer alan sanatçı müzik çalışmalarına devam ediyor.