Ovacık Kaymakamı Değişti

Ovacık ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti.  Uşak Ulubey Kaymakamı İsmail Erdoğan, Dersim Ovacık Kaymakamı olarak kendisinden önceki Emre Dündar’ın yerine atandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’ de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

Ovacık Kaymakamı İsmail Erdoğan Kimdir?

1995 yılında Ankara’ da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlamasının ardından Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünden 2017 yılında mezun oldu.

2013 yılında Sağlık Bakanlığı bünyesinde memuriyet hizmetine başlayarak çeşitli görevler ifa ettikten sonra 18 Mart 2018 tarihinde Çanakkale Valiliği emrine Kaymakam Adayı olarak atanarak mülki idare amirliği hizmetine başladı.

İl merkez stajı bitimine müteakip Kırklareli/Vize ilçesinde kaymakam refikliği stajını tamamlayarak sırasıyla Nevşehir/Derinkuyu ve Nevşehir/Acıgöl ilçelerinde kaymakam vekili olarak görev yaptı. Kocaeli’de mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajını yerine getirdi. Yurtdışı eğitim programı kapsamında İngiltere – Leicester şehrinde bulundu.