Polat Şaroğlu: Dersimli Üreticiye 1,5 Milyonluk Ek Ödenek

Dersim milletvekili Polat Şaroğlu, yapılan girişimlerin ardından Dersimli üreticiye 1,5 milyonluk ek ödenek ayrıldığını duyurdu.

CHP Dersim milletvekili Polat Şaroğlu, Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Dersimli üreticiye 1,5 milyonluk ek ödenek ayrıldığını duyurdu. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Dersim genelinde üreticilerin ihtiyacı doğrultusunda Bakanlık’tan talep edilen hibe destekli sertifikalı nohut ve kuru fasulye tohumunun, yetersiz düzeyde kaldığını belirterek, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi vermişti. Şaroğlu, verdiği soru önergesinin ve girişimlerin ardından üreticiye 1,5 milyonluk ek ödenek ayrıldığını duyurdu.

1,5 Milyonluk Ek Ödenek

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan CHP Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu şu ifadelere yer verdi: “Bakanlık düzeyinde yaptığımız girişimlerin ardından üreticiye 1,5 milyonluk ek ödenek ayrıldı. İlimizdeki çiftçilere bu yıl verilmesi gereken tohum desteğinin beklenenin çok altında kaldığına dikkat çekerek, üreticimizin yaşadığı mağduriyeti Meclis gündemine taşımıştık. Tunceli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Merkez ve 7 ilçe genelinde üreticilerin ihtiyacı doğrultusunda Bakanlık’tan talep edilen hibe destekli sertifikalı nohut ve kuru fasulye tohumunun, yetersiz düzeyde kalması üzerine ürün ekiminin hemen öncesinde tohum bulamayan çiftçimizin sesi olmuştuk. Bakanlık düzeyinde yaptığımız girişimlerin ardından Tuncelili üreticimize 1,5 milyonluk ek ödenek ayrılmıştır. Hayırlı olsun.”

Kaynak