Seçim Öncesi Pertek Köprüsü Açıklaması

Pertek köprüsüyle ilgili yeni bir açıklama yapan AKP Elazığ Milletvekilleri, köprünün proje ihalesinin yıl sonunda yapılacağını duyurdu. 

Yeni Dersim’in haberine göre, AKP Elazığ Milletvekilleri  Erol Keleş, Ejder Açıkkapı ve  Mahmut  Rıdvan Nazırlı tarafından yapılan ortak açıklamada, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdülkadir Uraloğlu beyle yaptığımız görüşmede; “Pertek Köprüsü” için alternatif güzergahlar netleştirilmiş olup, ihale hazırlıklarına başlanmış, yıl sonu itibariyle proje ihalesine çıkılacaktır. Kuzey Çevre Yolunun Güney Çevre Yoluna Bağlantı Yolu işinin yatırım programına alınması için teklifi yapılacaktır. İlimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyoruz” denildi.

“Hiçbir Adım Atılmadı”

Yıllardır Pertek köprüsünün yapılması için mücadele verdiklerini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve dönemin başbakanı Binali Yıldırım’ın sözlerine rağmen Pertek köprüsüyle ilgili bir adım atılmadığını hatırlatan Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, “Pertek köprüsünün bölgemiz için çok büyük bir önem arz ettiğini ve  inşa edilmesi talebiyle şahsım ve bölgedeki milletvekillerimizle birlikte sesimizi iktidara duyurmaya çalıştık. Geçtiğimiz hafta AKP Elazığ Milletvekillerinin ortak yaptıkları açıklamada Pertek köprüsünün projesinin yıl sonunda yapılacağına dair bir müjde verdiler. Bu yıllardır verilen mücadele sonrasında böyle bir adım atılmasını olumlu buluyorum. Fakat bu sözler daha önce de verildiği için maalesef artık verilen sözlere kuşkuyla bakar olduk. Pertek köprüsünün yapımına ilişkin söz yıllar önce sayın cumhurbaşkanı tarafından verilmişti. Yine dönemin başbakanı Binali Yıldırım tarafından yine köprünün yapılacağına dair sözler verilmişti. Fakat verilen sözlere rağmen bu bölgede köprü yapılmadı. Ak Partili milletvekillerinin yapmış olduğu bu açıklama sonrasında umarım Pertek köprüsüyle ilgili somut bir adım atılır. AKP’li vekillerin yapmış olduğu bu açıklama sonrasında Pertek köprüsünün yapımıyla ilgili birçok insanı tekrardan umutlandırdı. Özellikle ekonominin kötü olduğu bir dönemde böyle bir projenin açıklanmasını olumlu görüyorum fakat sonuçta önemli” ifadelerini kullandı.