Dersim’de ekmek, su ve ulaşım fiyatlarına zam yapıldı

Dersim Belediyesi Meclisi, ekmek, su ve ulaşım fiyatlarına yapılacak zamları gündemine aldı. Yapılan görüşmelerde yeni fiyat tarifesi Belediye Meclisi tarafından oy çokluğuyla kabul edildi. Yeni fiyatlar; su satış fiyatı tüm vergiler dahil metreküpü 10 TL, ekmek satış fiyatı 6 TL, ulaşım fiyatı sivil 8 TL, öğrenci 5 TL olarak belirlendi.

Dersim Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısını, belediye eş başkanı Cevdet Konak’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Meclisin gündeminde ekmek, su ve ulaşım fiyatlarına yapılacak zamlar vardı. Dersim Belediyesi, ekmek, su ve ulaşım maliyetlerinin güncellenmesi için 31 Mayıs’ta halk toplantısı gerçekleştirmişti.

Yeni fiyat tarifesi Belediye Meclisi tarafından oy çokluğuyla kabul edildi. Dersim İttifakı bileşenleri ekmek, su ve ulaşıma zam yapılması yönünde oy kullanırken, CHP’liler ise çekimser oy kullandı.

“GEÇEN HAFTA HALKIMIZLA BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Oylama öncesinde Belediye Meclisi’nde konuşma gerçekleştiren Dersim Belediyesi Eş Başkanı Cevdet Konak, şunları dile getirdi:

“Toplu taşıma, su ve ekmek fiyatlarıyla ilgili geçen hafta halkımızla birlikte bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda açığa çıkan görüş ve öneriler oldu bugün toplu taşıma, su ve ekmek fiyatlarıyla ilgili yeni fiyatları belirleyeceğiz.”

YENİ FİYATLAR

Su satış fiyatı tüm vergiler dahil m³ 10 TL

Ekmek satış fiyatı 6 TL

Ulaşım fiyatı sivil 8 TL, öğrenci 5 TL

Kaynak