Fatih Maçoğlu’dan Avusturya’daki Komünist Partili Belediyeye Ziyaret

Avusturya Demokratik Haklar Federasyonu’nun düzenlediği bir etkinlik için Avusturya’ya giden Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) heyeti Avusturya Komünist Partili Graz Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Heyeti, Graz Belediye binası girişinde Belediye Başkanı Elke Kahr, belediye meclis üyeleri Robert Krotzer ve Max Zirngast karşıladı.

Sıcak karşılamanın ardından belediye başkanının makam odasında bir sohbet gerçekleşti. Burada kentlerle ilgili bilgilendirmeler yapıldı ve her iki belediye başkanı karşılıklı olarak belediye faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Görüşmede karşılıklı olarak politik gidişat ve sol sosyalist ve komünist partilerin kazandıkları başarılar değerlendirildi.

Welgmedya’da yer alan habere göre; görüşme daha önce Ovacık Belediyesi’ni ziyaret eden Robert Krotzer’in ziyarete dair gözlemlerini anlatması ve Dersim Belediye Başkanı’nın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirmesiyle devam etti. Görüşmede Gratz Belediyesi’nin yaptığı faaliyetler ve gelecek dönem planlamaları üzerine sohbet edildi.

Fatih Mehmet Maçoğlu’da görüşmede Dersim Belediyesi’nin çalışmalarından bahsederek Graz Belediye Başkanı Elke Kahr’ı Dersime davet etti. Daha sonra Belediye binasından ayrılan heyet Graz Komünist Partisi parti binasında yapılacak heyetler arası görüşmeye geçti.