Fatih Maçoğlu’dan Destek Çağrısı

Maraş Pazarcık merkez üssü olan büyük depremin ilk anlarından itibaren deprem bölgeleriyle dayanışma içerisinde olan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine giderek Kesmetepe Belediye Başkanı, Gölbaşı Belediye Başkanı ve yöre halkıyla görüşmeler gerçekleştirdi.

Fatih Maçoğlu, depremde en çok zarar gören üçüncü ilçe olarak belirttiği Gölbaşı ilçesine ihtiyacı belirleyerek desteklerin gelmesi çağrısında bulundu.

Gölbaşı ilçesine bağlı Harmanlı Belediyesini Kesmetepe Belediye Başkanı Ali Yılmaz, Donerproduzierender Unternehmen SüdWest e.V Derneği’nden Mehmet Kılıç, Hasan Bangus ile birlikte ziyaret eden Maçoğlu, sonrasında S.S Gölbaşı Kadınlar Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Gölbaşı’na “Arazöz” Gerekiyor

Enkazlar kaldırılırken toz oluşması sebebiyle, kronik rahatsızlığı olanları etkilediğini belirten Maçoğlu, çalışmalarda kullanılmak üzere arazöz aracının Gölbaşı’na getirilmesi gerektiğini söyledi.

Arazöz Nedir?

Arazöz, kamyon, traktör türünde bir taşıta su tankı ve sulama sistemi yerleştirilerek imal edilen ve genellikle ön ya da arkasında sulama düzeneği bulunan motorlu araçtır. Arazöz, yolların ve meydanların temizlenmesinde ve de yol kenarlarında bulunan yeşillikleri sulama için kullanılır.