Mazgirtli İşçiler Manisa’daki Fabrika Yangınında Yaşamını Yitirdi

Mitsubishi inşaatında çalışırken ölen Ali Gökalp ve Zülfi Yıldız için cenaze töreni gerçekleştirildi. Emek Partisi yaptığı yazılı açıklamada, “Diri diri yanmakla diri diri gömülmenin peşi sıra geldiği bir düzeni ve sonu kabul etmiyoruz” dedi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Mitsubishi inşaatında yaşamını yitiren işçiler Ali Gökalp ve Zülfi Yıldız’ın cenazesi İzmir Menemen’deki Uğur Mumcu Cemevi’nden kaldırılarak memleketleri Dersim’e gönderildi. Cenaze törenine aileleri, yakınları ve dostlarının yanı sıra Emek Partisi (EMEP) İzmir İl yöneticileri ve Menemen ilçe Yöneticileri de katıldı.

Dün Mitsubishi inşaatında kaynak kıvılcımının sıçraması sonucu yanan yalıtım malzemesinin üstüne düşen, kepçe operatörlerin fark etmeyip alevleri söndürmek için üzerlerine toprak döktüğü işçiler Ali Gökalp (53) ve Zülfü Yıldız (44) hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden Ali Gökalp için emekli olduğu halde geçinemediğinden inşaatta çalışmak zorunda kaldığı söylendi. Zülfü Yıldız için ise 1 yıl önce Irak’ta çalıştığından yemek, barınma ve çalışma koşulları kötü olduğu için Türkiye’ye geri döndüğünden söz edildi. Yıldız birkaç aydır taşeron firmada çalışıyordu.

Menemen Uğur Mumcu Cemevi’nden gerçekleştirilen cenaze töreni sonrası yaşamını yitiren Gökalp ve Yıldız’ın cenazeleri memleketleri Mazgirt Kızılkale köyüne gönderildi.

Kaynak: Evrensel