Dersim Belediyesi’nin AKP’li Tek Meclis Üyesi İstifa Etti

Dersim Belediye Meclisi’nin AK Partili tek üyesi olan Alişan Işık, partisini eleştirerek istifa etti. 

Dersim Belediyesi’nin AKP’li tek meclis üyesi olan Alişan Işık, 11 ili vuran Kahramanmaraş merkezli depremlerde iktidarın sorumluluklarını yerine getirmediğini ve partisi tarafından yıpratıldığını belirterek istifa etti. 

BirGün Gazetesi’nin haberine göre, 2019 seçimlerinde Dersim Belediye Meclisi’nin tek AKP’li üyesi olarak seçilen Işık, “Yönetim düzeyinde yaptığım tüm uyarılar ve sarf ettiğim çabaya karşın, bu durumun görmezden gelinmesi benim için kabul edilebilir bir durum değildir” dedi.

Meclis Üyesi Alişan Işık şu ifadeleri kullandı: 

“Parti kimliğim üzerinden hem toplumsal hem de kurumsal düzeyde şahsıma yönelik sistematik yıpratma faaliyetleri içerisinde bulunan kimi şahıs ve çevreler bugün gelinen noktada, partinin il ve ilçe yönetimlerinde etkin rol oynamaya, yıllardır partiye karşı faaliyet göstermemiş gibi kabul görmeye başlamışlardır. Yönetim düzeyinde yaptığım tüm uyarılar ve sarf ettiğim çabaya karşın, bu durumun görmezden gelinmesi benim için kabul edilebilir bir durum değildir. 11 ilimizde milyonlarca insanın hayatını alt üst ederek on binlerce insanın canına mal olan büyük afet sonrası siyasal iktidarın, deprem mağduru bölgelere etkin bir müdahale gerçekleştirmekte eksik kaldığı ve iktidar sorumluluklarını yerine getirmediğini üzülerek belirtmek istiyorum.”

Alişan Işık görevine bağımsız olarak devam edecek.