Ovacık yolundaki kazada yaralanan Ekber Soylu yaşamını yitirdi

Ovacık-Dersim yolunda dün dağdan kopan bir kaya parçasının, aracın ön camından içeri düşmesi sonucu yaralanan Ekber Soylu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Ovacık’ın sevilen simalarından biri olan Soylu’nun kaybı Ovacıklıları yasa boğarken, yurttaşlar önlem alınmamasından şikayetçi.

Ovacık-Dersim yolunun Torunova mevkiinde dün meydana gelen kazada, dağdan kopan bir kaya parçasının, aracın ön camından içeri girmesi sonucu yaralanan 64 yaşındaki Ekber Soylu’nun bacakları kırılmıştı.

Ambulansla Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Soylu, buradan da Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne sevk edildi ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Soylu kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

OVACIK’IN SEVİLEN SİMALARINDAN BİRİYDİ

Ovacık’ın sevilen simalarından olan Ekber Soylu, uzun yıllar Ovacık-Tunceli ve Ovacık-Elazığ hattında otobüsçülük yaptı.

Ovacık’ın kalabalık olduğu yıllarda otobüse çok insan sığdırmasıyla ün yapmış ve yol hikayeleriyle efsaneleşmiş bir kişiydi. Ovacık’ta hala hikayeleri anlatılıyor. Ekber Soylu, son yıllarında Ovacık’ta sokakta fasulye, sarımsak, nohut ve fide gibi yerli ürünler satıyordu.

Soylu’nun ölümü Ovacık’ı yasa boğarken, yurttaşlar yolda gerekli önlemlerin alınmamasından şikayetçi oldu.

Kaynak: PİRHA