Munzur Kültür ve Doğa Festivali Tarihi Değiştirildi

Dersim Belediyesi ile demokratik kitle örgütlerinin ortaklaşması sonucu Munzur Kültür ve Doğa Festivali tarihleri 21-22-23-24 Temmuz 2022 olarak değiştirildi.

Her yıl geleneksel olarak temmuz ayının son perşembesi yapılan ancak bu yıl Muharrem Ayı’na denk gelen Munzur Kültür ve Doğa Festivali tarihleri değiştirildi. Demokratik kitle örgütleriyle yapılan görüşmeler sonucu festival tarihi 21-22-23-24 Temmuz 2022 olarak belirlendi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, “Belediye meclisimizde festival yapılsın veya yapılmasın konusunda bir tartışma yürüttük. Bu doğrultuda festival yapılsın kararı verildi. Ancak bu sene festivalin Muharrem Ayı’na denk gelmesi nedeniyle konuyu demokratik kitle örgütleriyle bir tartışmaya açtık. Gerek DEDEF ile gerekse siyasi partilerle bir çalışma yürüttük. Yapılan çalışma sonrasında 21-22-23-24 Temmuz tarihleri uygun görüldü. Mayıs ayındaki meclis toplantımızda da tarihlerdeki değişikliği meclise sunacağız” dedi.

Tarihlerin değişmesi konusunda bir fikir birliği oluştuğunu ifade eden DEDEF Genel Başkanı Özkan Tacar ise, “Tüm kurumlarımızdan alınan bir fikir birliği ile bu tarihler belirlendi” dedi.