25 Sanatçının Katılacağı Dersimspor Dayanışma Gecesi

Dersimspor için çok sayıda sanatçının katılımıyla dayanışma gecesi düzenlenecek.

Dersimspor Yönetim Kurulu ve Sosyal Demokrat Bischofsheim Parti Meclis Üyesi, uzun yıllar Dersimspor Başkanlığı, iki dönem Dersim Federasyonu’nda yöneticiliğin yanı sıra Gustavsburg Alevi Kültür Cemevi başkanlığı yapan Ali Kadir Tanrıverdi tarafından organize edilecek olan gece, 25 Kasım 2023 Günü Saat: 16.00’da Liman Restaurant’ta gerçekleştirilecek.

Habere göre, çok sayıda sanatçının katılımıyla düzenlenecek olan dayanışma gecesine ilişkin bilgi veren Tanrıverdi, “Düzenleyeceğimiz geceden elde edilecek gelir, şeffaf bir şekilde oluşturulacak komite tarafından Dersimspor’a aktarılacak. Buradaki amacımız sadece konser değil.

Amaç; aynı zamanda kendi yağında kavrulan, klamlarımızı anadilimizde okuyan, kültürümüzü, inancımızı sazıyla; sözüyle yaşatan sanatçı arkadaşlarımızla birlikte olmak” dedi.

42 yıldır Almanya’da yaşamasına rağmen Dersim ile bağlarını hiç koparmadığını kaydeden Tanrıverdi, “Ne vakit bir orman yangını olsa, inancımıza, kültürümüze saldırı olsa, ilk koşan insanlardan biri olmaya gayret ettim. Almanya’da yaşamama rağmen, Dersim’deki toplumumuzun acılarını sürekli paylaşarak her zaman yanlarında olmaya çalıştım. Bunu yaparken de asla kişisel bir çıkar gütmediğimi beni tanıyan herkes çok iyi bilir” diye konuştu.

Tanrıverdi, 25 Kasım’da düzenlenecek olan konser öncesi saat: 10.00’da Grand Şaroğlu Otel’de etkinliğe katılacak sanatçılar, basın mensupları, kentteki sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya gelip muhabbet gerçekleştireceklerini de söyledi.

Sahne Alacak Sanatçılar

Ali Haydar Güçlü, Barış Coşkun, Enver Çelik, Fulya Koç, Gülten Kaya, Hasan Ali Sezer, Hasan Güneşdoğdu, Hıdır Bakır, Hıdır Taş, Hüseyin Türküdenizi, Kadir Demir, Mazlum Büyüktaş, Mehmet Ekici, Metin & Kemal Kahraman, Musa Baki, Müjdat Kadan, Nurettin Güleç, Ozan Yağan, Özkan Özgül, Pınar Aydınlar, Seyfi Yalçınses, Songül Bulur, Yılmaz Çelik, Yılmazcan Şare ve Zeynep Kılıç.

Birlik, beraberlik ve Dersim gençliğinin geleceği için Dersim ve Dersimspor sevdalılarını Doğu Anadolu’nun güzide kulüplerinden Dersimspor ile dayanışmaya çağırıyorum.

Şimdi Dersimspor ile dayanışma zamanı!

Dayanışmacı selamlarımla