Bülent Demirkaya Davasında Yeni Karar

Dersim’de dövülerek öldürülen Bülent Demirkaya cinayetinde tutuklu olarak yargılanan S.B. ve C.E.A.’ya olayın yaşandığı parkta geniş güvenlik önlemleri altında 4 saatlik keşif yaptırıldı.

20 Ekim 2021 günü Dersim-Erzincan kara yolunun 10’uncu kilometresindeki Örenönü Tabiat Parkı’nda meydana gelen cinayetin şüphelileri hakkında Tunceli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Kasten adam öldürme’ suçundan dava açılmıştı. DHA’nın haberine göre, görülen son duruşmada mahkeme, S.B. ile C.E.A.’ya keşif yaptırılmasına karar verdi. Geniş güvenlik önlemleri altında parka götürülen 2 sanığa 4 saatlik keşif yaptırıldı.

Ne Olmuştu?

Dersim’de ‘Sakallı Bilo’ olarak tanınan ve çevresinde oldukça sevilen Bülent Demirkaya’nın, 20 Ekim 2021 tarihinde Dersim-Erzincan kara yolunun 10’uncu kilometresindeki Örenönü Tabiat Parkı’nda cansız bedeni bir vatandaş tarafından bulunmuştu. Olayın ardından bölgede inceleme yapan ekipler, güvenlik ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarını incelemeye almıştı.

Bülent Demirkaya’nın, arkadaşları S.B. ve C.E.A. ile birlikte olay günü akşam saatlerinde park yakınındaki büfeden içki satın aldıklarına dair görüntüler ortaya çıkmıştı. İlerleyen saatlerde geri dönen S.B.’nin bir markete girdiği ve elbiselerinin tozlu ve dağınık olduğu, ıslak mendille kıyafetlerini sildiği ve ayakta durmakta güçlük çektiği belirlenmişti. Gözaltına alınan, uyuşturucu kullanma suçundan kayıtları bulunan S.B. ve C.E.A. tutuklanmıştı..