Ceylan Ertem’den Ortaç Projesinde Yer Alanlara Ahmet Kaya Hatırlatması

Sanatçı Ceylan Ertem, Serdar Ortaç projesinde yer alan müzisyenlere, Ahmet Kaya’ya yapılan saldırıyı hatırlattı. Ertem, “Bu kadar çabuk unutmayın yahu” dedi.

Artı Gerçek’in haberine göre, ‘Serdar Ortaç Şarkıları Vol. II’de yer alan müzisyenlere tepki gösteren sanatçı Ceylan Ertem, Ahmet Kaya’nın sürgüne gitmesine yol açan, magazinciler gecesinde yapılan saldırıyı hatırlattı

Ertem, sosyal medya hesabından, “Serdar Ortaç, Ahmet Kaya’ya karşı 10. Yıl marşı okuyup, çatal bıçak fırlatanlara ön ayak olmuştur. Olay ardından Ahmet Kaya yurdu terk etmiş ve Paris’te ölmüştür. Her şeyi de bu kadar çabuk unutmayın yahu. Vallahi şiştim” dedi.

Serdar Ortaç’ın 20 şarkısını, 21 şarkıcı ‘Serdar Ortaç Şarkıları Vol. II’ albümü adı altında yeniden yorumladı. Albümde Alaturca Club, Aleyna Tilki, Aycan Çelik, Berkay Altunyay, Buray, Çağla, Didomido, Ece Mumay, Edis ve Gülşen, Göksel, Irmak Arıcı, İrem Derici, Kafadar, Nahide Babashlı, Melis Fis, Reynmen, Sancak, Semicenk, Tan Taşçı ve Tarık İster gibi isimler yer aldı.