Dersim Belediyesi Hizmet Binası Deprem Nedeniyle Taşınıyor

Dersim Belediyesi sosyal medya hesaplarından belediye hizmet binasında bulunan birimlerinin taşındığını bildirdi.

Dersim Belediyesi, 6 Şubat’ta meydana gelen merkez üssü Pazarcık ve Elbistan olan depremlerden sonra ivedi bir şekilde ilde bulunan binalarda risk analizlerini yapmaya başlamıştı. Belediye Hizmet Binası’nda da risk analizi sürecinin başlamasıyla olası tehlike ve olumsuz bir durumun yaşanmaması için hizmet binasında bulunan birimlerin taşındığını duyurdu.

Şu cümlelere yer verdi:

Değerli halkımız;

06.02.2023 tarihinde yaşanan deprem nedeniyle, Belediyemiz Hizmet Binasının risk analizi sonucu kullanıma uygun olmadığı tespit edilmiştir. Bu nedenle Belediyemiz hizmetlerinin devamlılığını sağlamak amacıyla, Belediyemiz Hizmet binasında bulunan birimlerimiz taşınmıştır.

İlimiz Merkez Alibaba Mahallesi Şehirlerarası Otobüs Terminalinin 1. katında; İtfaiye Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü Zabıta Müdürlüğü, Mezarlık İşleri Müdürlüğü, Muhtarlıklar Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü,

 İlimiz Merkez Moğultay Mahallesi Cami Sokak No3/2 (Tunceli Belediyesi Halk Kütüphanesi binası); Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, Başkanlık Makamı ve Özel Kalem Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü, Esentepe Mahallesinde yer alan Gole Çetu Parkı’nda ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmet vermeye başlamıştır.