Dersim Bölgesel Çevre Mitingi’ne Sanatçılardan Destek

Dersim Bölgesel Çevre Mitingi'ne sanatçılardan destek geldi.

Dersim Bölgesel Çevre Mitingi’ne sanatçılardan destek geldi.

Dersim Emek ve Demokrasi Platformu, “Biz kazanacağız, Yaşam Alanlarını Savunuyoruz” şiarıyla doğa talanına karşı 8 Ekim’de yapacağı mitinge sanatçılardan destek geldi.

Sanatçılar Beser Şahin, Ferhat Tunç, Deniz Deman ve Pınar Aydınlar doğa talanına karşı Seyit Rıza Meydanı’nda 13.30’da yapılacak mitinge çağrı yaptı.

Sosyal Medya Hesaplarından Çağrı Yaptılar

Beser Şahin, “Doğayı seven, doğayı koruyan ve doğa için mücadele eden, unutmayalım ki doğa var ise bizler tüm canlı varlıklar varız. Aldığımız nefesi doğaya borçluyuz. 8 Ekim’de Dersim Seyit Rıza Meydanı’na tüm doğa severleri ve doğa için mücadele edenleri davet ediyoruz” diye ifade etti.

Ferhat Tunç, “Dağlarımıza kefen biçme hazırlığında olduklarını üzülerek görüyoruz. Munzur Dağları’nın tamamı maden sahası ilan edilmiş durumda, aslında bu projeyle bölgenin bütünü insansızlaştırılmak isteniyor. Yine bu projeyle birlikte Munzur’daki binlerce bitki türünün yok olmasıyla birlikte yer altı sularımızın, yaban hayatının bitirilmesi mümkün olacak. Doğamız insanlığın doğal kültürel mirasının bir parçasıdır. Doğamıza saçtıkları zehirle aslında yaşama dair var olan her şeyi yok edeceklerini biliyoruz. Tüm Dersim halkını ve dostlarını bu talancı zihniyete hayır demeye çağırıyorum” diye belirtti.

Deniz Deman, “Bu talana karşı birlikte direnirsek kutsalliyetlerimizi koruyabiliriz. Doğa talanına ve kıyıma karşı tüm doğa severlerini 8 Ekim’de Dersim Seyit Rıza Meydanı’na dayanışmaya bekleriz” dedi.

Pınar Aydınlar da,Bir kez daha yeşil alanlarımıza, yaşam alanlarımıza tüm doğanın o güzelliklerine karşı sermaye besleyen zihniyete karşı 8 Ekim saat 13.30’da Seyit Rıza Meydanı’ndayız” diye konuştu.