Dersim Defalarca Sallandı

Dersim

Gece saat 04.13 sularında Maraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Gece yaşanan depremden sonra saat 13.24 sularında Maraş merkezli 7.5 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldi. Dersim’den de hissedilen depremin etkisi uzun sürdü. Son gelişen depremin yarattığı tahribata yönelik bilgiler henüz gelmedi.

Deprem Dersim, Antep, Sivas, Antakya, Urfa, Mersin, Samsun, Trabzon başta olmak üzere birçok kentte hissedildi. Gece gerçekleşen depremden dolayı çok sayıda ölü ve yaralı var.

Dersim’den Destek

Yaşanan depremin yarattığı tüm yaraları sarmak için herkes seferber olmuş durumda. Dersimliler de, Dersim Belediyesi ve kurumların çağrılarına yoğun ilgi gösteriyor. Paylaşılan ihtiyaç listelerine göre malzemeleri Dersim Belediyesi Kadın Yaşam ve Danışma Merkezi’ne ulaştırıyorlar. Ulaştırılan malzemeler Dersim Belediyesi aracılığıyla deprem bölgelerine gönderilecek.

Aynı zamanda Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve belediye ekipleri Maraş Pazarcık’a doğru sabah erken saatlerde yola çıktı. Pazarcık’ta 1 hafta boyunca çadır kurulacağı bilgisi verildi. Bununla birlikte AFAD ve MUDAK ekipleri de Adıyaman ve Maraş’a intikal etti. Aralarında gönüllülerin de olduğu birçok yurttaş, deprem bölgelerine gidiyor.

WhatsApp Destek Ağı Oluşturuldu

Dersim’deki destekleri koordine etmek için WhatsApp Dersim Deprem Destek Ağı oluşturuldu.

Bu gruba katılmak için:

https://chat.whatsapp.com/BqF5GmPi3yfC6NQVnwYdY9