Dersim’de AFAD’a Tuhaf Atama

Dersim AFAD İl Müdürlüğü’nde ilginç bir atama gerçekleşti. İl Müdürü Cem Erdoğan, kurumda 23 gündür çalışan bir teknisyeni vekaleten eğitim ve şube müdürü olarak atadığı ortaya çıktı. Atanan teknisyenin henüz asil memurluğunu almadığı da kaydedildi.

TELE 1’de yayınlanan habere göre; AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda (AFAD) gerçekleşen bir atama tartışmalara neden oldu.

Dersim AFAD İl Müdürü Cem Erdoğan’ın kurumda yalnızca 23 gündür görev yapan ve henüz asil memurluğunu tamamlamamış bir arama kurtarma teknisyenini vekaleten eğitim ve şube müdürü olarak atadığı ortaya çıktı.

Yol, Yapı, Altyapı, Tapu ve Kadastro Emekçileri Sendikası MYK Örgütlenme Sekreteri Erbil Karakoç, atamanın liyakatsiz olduğunu ifade etti.

Kurumda çalışan yetkili ve kıdemli birçok personel bulunduğunu söyleyen Karakoç, “Eğitim ve şube müdürlüğüne göreve başlayalı yirmi üç gün olmuş, asil memurluğunu tamamlamamış, hiçbir eğitimi, sertifikası ve mesleki tecrübesi olmayan bir personel vekaleten atandı. Bu uygulamayla onlarca eğitime katılmış, yüzlerce göreve gitmiş AFAD emekçilerinin birikim ve deneyimi hiç sayılıyor. Bu uygulama kabul edilemez” diye konuştu.