Dersim’de Gidebileceğiniz En İyi 5 Kafe

Dersim’de gidebileceğiniz 5 kafeyi sizler için derledik. Sıralamanın işletmelerin niteliği ile bir ilgisi yoktur.

1- Mojen Kafe

Merkeze bağlı Moğultay Mahallesi’nde bulunan Mojen Kafe 2 katlı, bir duvarı kitaplarla dolmuş ferah bir kafe. Sigara kullananların balkon keyfi yapabileceği Mojen Kafe’de okey oynamak isteyenler için üst katta bir alan da mevcut. Yaz mevsiminde iç mekanda oturmak istemeyenler için Dersim stantlarının yanı başında dış mekanda oturma olanağı sağlıyorlar.

Menüsünü incelediğimizde hem yiyecek hem de içecek imkanları mevcut. Alkol de menüde içecekler arasında. Dilerseniz aşağıdaki linkten sosyal medya hesaplarını inceleyebilirsiniz. Mekana ait fotoğrafları da ekliyoruz.

https://www.instagram.com/cafemojen/

2- Juji Kafe

Juji Kafe, Dersim merkeze bağlı Moğultay Mahallesi’nde bulunun Baran Kitabevinin üst katında yer alıyor. Kendi markasını oluşturup 6 farklı ülkenin çekirdeklerinden filtre kahveleri bulunan Juji Kafe, çeşit çeşit içecekleriyle zengin bir menü sahibi diyebiliriz.

Kahvelerinin yanında Dersim yöresine ait bitkilerden bitki çayları ve arındırıcı detoks suları da mevcut. Zembul, ışkın kökü, dağ çayı, ısırgan otu, şilan…

Ayrıca menüsünde bulunan tatlılar, kurabiyeler, kekler de kahvenize eşlik edebilir.

Vegan & Vejetaryen beslenme tipiyle beslenen bireyler için de imkanlar mevcut. Üstelik Juji Akustik Sahnesiyle Dersim’in yerel sanatçısıyla ilk dinletisini gerçekleştirdiler. Sosyal medya hesaplarını ve fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

https://instagram.com/juji_cafe?utm_medium=copy_link

3- Gomans Kafe Bistro

Gomans Kafe, oldukça merkezi bir noktada. Moğultay mahallesinde bulunan, ev yapımı tatlıların kahvenize eşlik edebileceği ferah bir kafe. Alkollü bir mekan olan Gomans Kafe’de şarap, bira, viski gibi birçok alkol çeşidi mevcut.

Özellikle tatlıları ve kahveleri yapılan yorumlara göre gözde olarak seçilmiş. Yaz mevsiminde balkonunda şarabınızın yanında peynir tabağınızı da alabileceğiniz bir mekan, bizden söylemesi.

https://instagram.com/gomanscafebistro?utm_medium=copy_link

4- Köprü Kafe

Merkezden biraz daha Munzur kenarına inecek olursak, “Hem merkeze yakın olmak istiyorum hem de doğanın içinde, suyun kenarında sakin bir ortam istiyorum.” diyenlere göre bir mekan.

Ovacık yolu üzerinde, merkeze 1.3 km uzaklıkta bulunan Köprü Kafeye yürüyerek 15 dakika, araç ile 5 dakikada varabilirsiniz. Suyun karşısında bulunan kafeye sallanan köprü ile geçtikten sonra dilerseniz Munzur’un hemen kenarında oturabilecek yerler bulabilirsiniz.

Suyun sesine eşlik edebilecek ateş çayı da bulunuyor. Çayın dışında kahve, oralet seçenekleri de mevcut. Yiyecek olarak ise Dersim yöresinde “Patilla” diye bilinen gözleme çeşitleri ve tost çeşitlerini bulabilirsiniz.

Yazın sıcağında akşamüstü serinlenecek bir mekanken kışın da sobalı bir kapalı alanı mevcut.

https://instagram.com/koprucafe62?utm_medium=copy_link

5- Kafe Dar

Şehirden biraz daha uzaklaşacak olursak, doğanın içinde tam anlamıyla kafa dinleyebileceğiniz bir kafe: Kafedar. Ateş çayı, kahve ve oralet çeşitleri, patila (gözleme), tost ve kahvaltı seçenekleri ile bulunuyor. Dersim merkezden 2.4 km uzaklıkta Ovacık yolu üzeri Kemerbel Mevkiinde, yürüyerek 25, araçla 5 dakikalık bir mesafede.

https://instagram.com/cafedar62?utm_medium=copy_link