Dersim’de Özel Harekat Polisi Sözlü Tacizde Bulundu: Müdahale Eden 5 Kişi Gözaltına Alındı

Dersim’de tacizci polislere tepki gösterdikleri için gözaltına alınan 5 kişi serbest bırakıldı Dersim’de cumartesi günü bir eğlence mekanında özel hareket polisleri kadınları taciz etti. Duruma tepki gösterenlerle polisler arasında çıkan tartışmada 5 kişi gözaltına alındı. Tacizci polisler hakkında bir işlem yapılmazken gözaltına alınanlar bugün sevk edildikleri mahkemece serbest bırakıldı.

Dersim’de cumartesi günü Liman Cafe isimli mekanda dört özel hareket polisi mekanda eğlenen kadınlara sözlü tacizde bulundu. Kafede olan diğer müşterilerin olaya tepki göstermesi sonrası tartışma çıktı.

Gazete Patika’nın haberine göre, kadınlara yönelik sözlü tacizde bulunan polislere tepki gösteren İsmail Candemir, Özgür Sezgin, Aliş Sadağ, Tuncay Hare ve Yoldaş Toy bir gün sonra gözaltına alındı. Tacizci polislere ilişkin hiçbir işlem yapılmazken gözaltına alınanlar bugün tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Gözaltına alınan 5 kişi Tunceli Adliyesi’nde ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.