Dersimgram’dan Açık Artırma ile MUDAK’a 100 Bin TL Destek

Sosyal medya platformu olan Instagram’da toplumsal konulardaki kampanyaları ile bilinen Dersimgram sayfası Munzur Arama Kurtarma Derneği tarafından ekipman desteği için başlatılan bağış kampanyasına açık artırma ile katkı sundu.

Munzur Arama Kurtarma Derneği tarafından deprem bölgesinde ya da olası afetlerde etkin ve hızlı müdahale için kampanya başlatılmıştı. Ekipman desteği için başlatılan bağış kampanyasına, Dersimgram ressam Türkan Taybara’nın bir tablosunu açık artırmaya çıkararak destek oldu. Ressam Türkan Taybara ile ortaklaşa düzenledikleri açık artırma etkinliği ile MUDAK’A yaklaşık 100 bin TL destek oldular. Tablo ise Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan tarafından 30 bin TL’ye alındı.

“Bütün destekçilere ve Dersimgram’a sonsuz teşekkürler”

Kampanyaya ilişkin açıklama yapan MUDAK, “Sevgili Dersimgram’a bu güzel etkinlikten dolayı çok teşekkür ederiz. Bizler MUDAK olarak son depremde can yakıcı bir biçimde teknik ekipmanın eksikliğini yaşadık ve bunun telafisinin olmadığını anladık. Bugüne kadar derneğimiz hiçbir şekilde nakdi yardım kabul etmiyordu. Biz bugün de, bugünden sonra da bütün giderlerimizi dernek üyelerince karşılamaya devam edeceğiz. Ancak teknik ekipman almak için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bizler gönüllüler olarak öncelikle ilimizde, sonra ülkemizde ve tüm dünyada, bütün canlıların yardımına koşmaya hazırız; sizler ise bize destek olarak bu dayanışmayı büyütebilirsiniz. Yürütülen kampanyanın tüm gelirleri doğrudan derneğimizin resmi hesabına yatmaktadır. Dersimgram bizim basın partnerimizdir. Hesaplarımız bağımsız denetçi firma tarafından denetlenmektedir. Gelirlerin tamamı teknik ekipman için harcanacaktır. Sosyal medya hesaplarımızdan duyuruları takip edebilirsiniz. Bütün destekçilere ve Dersimgram’a sonsuz teşekkürler.”

Kaynak: Munzur Press