Dersimli Ünlü Pizzacı Toronto’da Belediye Meclis Üyeliğine Aday

Kanada’nın Toronto şehrinde meşhur bir pizzacı olan Dino’s Pizza‘nın sahibi olan Dersimli Zeynel Arı, yakın zamanda Etobicoke-Lakeshore topluluğu için yapılacak belediye seçimlerinde Mark Grimes’a karşı belediye meclis üyeliğine aday olmaya karar verdi.

Bu pazartesi günü, adayların 24 Ekim’de yapılacak seçim için kayıt yaptırabilecekleri ilk gün, Arı çevrimiçi bir video yayınladı ve Mimico, Etobicoke ve Lakeshore topluluklarında belediye meclisi için yarışacağını belirtti.

Dersim News’in haberine göre,

Arı, ”Toronto Büyükşehir Belediye encümen adayıyım. Şansım büyük kazanabilirim. Bu Türkiye toplumu için bir ilk olacak. Burdaki basın ve sosyal medya büyük ilgi gösteriyor ve beni destekliyor. Amacım çocuklarımıza gençlerimize ön ayak olup onları cesaretlendirip adım atmalarına kolaylık sağlayarak motife etmek vesile olmak.” dedi.

Zeynel Arı, genç nesillere ve göçmenlere cesaret sahibi olmaları ve iş ve siyasete daha fazla dahil olmaları için ilham vermek istiyor ve kendisini küçük işletme sahibi olarak örnek gösteriyor. Arı, “Kazanıp kazanmamam önemli değil,” dedi.

“[Yeni gelenlere ve küçük çocuklara] bunu bugün yapabilirsem, onların da yapabileceğini göstermek istiyorum. Ve muhtemelen daha da iyisini yapacaklar – eğer bir pizza üreticisi olarak işimde başarılı olabilirsem, yapabilirler. hatta daha fazla.”