Dersimliler Fındıklı Viçe Festivali’nde

Rize’nin Fındıklı ilçesinde gerçekleştirilen Viçe Yeşil Altın Gümüş Deniz Festivali’ne Dersim’den de katılım sağlandı.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde gerçekleştirilen Viçe Yeşil Altın Gümüş Deniz Festivali’ne Dersim’den Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Metin Kahraman ve Dersim Belediyesi Korosu sahne aldı.

“Ya Biz Kazanacağız, Ya Biz Kazanacağız, Yaşasın Sosyalizm!”

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun da katılım sağladığı Viçe Festivali’nde “Yolsuzluğuyla girmedi, hırsızlığıyla girmedi. Emeğiyle, hakkıyla, birlikte verdiği mücadelesiyle girdi.” denilerek sahneye davet edilen Maçoğlu, konuşmalarında şu sözlere yer verdi:

“Yüreği toprakta olan kadınlardan, eli nasırlı insanı kamillerden, gece gökyüzündeki yıldızlara bakıp ıslık çalan çocuklardan, yani Fındıklı’nın dostları olan Dersimlilerden sizlere selam getirdim. Merhaba!. Kapitalist sistem artık yönetemez hale geldi. Dünya’daki emperyalizm topraklarımıza göz dikmeye başladı. Biz biliyoruz, Karadenizliler topraklarını kimseye vermeyecektir. Biz biliyoruz, Karadenizliler derelerine sahip çıkacaktır. Bizler de orda kendi dağlarımıza, derelerimize, sularımıza sahip çıkacağız. Omuz omuza vererek aslında bunu yapacağız.

Ülkenin ekonomik krizin pençesinde olduğunu vurgulayan Maçoğlu, sözlerine şunlarla devam etti: “Bizler kolektif bir anlayışla üretmeye çalışıyoruz. Ürettiklerimizde doğayı koruyan, yaban yaşamı koruyan, insanlara sağlıklı gıda üretimi için kime nasıl bir üretim biçimini planlamak adına bir çaba harcıyoruz. Yaşamın bütün alanlarda hiçbir dil, din, ırk, renk ayrımı yapmadan bir arada, birlikte yaşamayı savunuyoruz. Ülkenin bütün renkleri ile ortaklaşarak omuz omuza vererek asıl mücadeleyi büyütmek için çaba harcayacağız. Ya Biz Kazanacağız, Ya Biz Kazanacağız, Yaşasın Sosyalizm!”