Dersimspor Dayanışma Gecesi Düzenliyor

Dersimspor Spor Kulübü, Dayanışma gecesi düzenliyor.

Dersimspor Spor Kulübü, Almanya’da Dayanışma gecesi düzenleyecek. Gecede Hasan Ali Sezer, Funda Kılıç, Ali Rıza Kılıç ve Özkan Özgül sahne alacak. 24 Eylül tarihinde Golden Palast- Eisenbahns. 2 Lörrach’da saat 16.00’da gerçekleşecek.

Destek Çağrısı

Dersimspor kulüp başkanı Mehmet Hanifi Güneş, sosyal medya hesaplarından tüm Dersimlileri Dersimspor’u desteklemeye çağırmıştı. Güzel çağrıda şu sözlere yer verdi:

2009 yılında kurulan Dersimspor spor kulübü, 2015 yılında 3. Lig’e yükseldi. Ancak kulübümüz bazı sorunlar nedeniyle tekrar Bölgesel Amatör Lig’ine düştü.

Dersimspor maddi imkansızlıklara rağmen Bölgesel Amatör Lig’te şampiyonluğu hedefleyip küllerinden doğmak istiyor.

Bu sene Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) 2. Grup’ta ve Türkiye kupasında mücadele edecek Dersimspor, kısıtlı imkanlara rağmen 3. lige çıkmayı hedefliyor.

Öncelikle kulübümüze ait bir tesis olmaması bizlerin en temel sorunu, daha önce tarafımıza Gençlik ve Spor Bakanlığınca verilen tesis sözü henüz gerçekleştirilmedi. Geçen sene ihalesi gerçekleşmiş ve yüklenici firma olmaması sebebiyle kulübümüz için tahsis edilecek tesisin inşaatına başlanamamıştı.

Kısa süre içerisinde başlayacak Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) ve Türkiye kupası ön elemelerine hazırlıkta, kamp çalışmalarına başlaması gereken takımız hala bu konuda herhangi bir adım atamamış, tesisi olmadığı için tabiri caizse sokakta kalmıştır.

Bir diğer sorunumuz; sezon öncesi yapmamız gereken hazırlık kampı için birçok girişim olmasına rağmen henüz olumlu bir durum olmamıştır. Takımımızın 14.09.2023 tarihinde ilk lig maçı olmasına rağmen bu konuyla ilgili acil bir çözüme ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu durumla ilgili İş insanlarımızdan ve Dersimspor sevdalısı tüm taraftarlarımızdan destek bekliyoruz.

Dersim’de sporun gelişmesi noktasında Dersimspor ilimizde çok önemli bir yere sahip olup, Dersimspor ve bu ismi taşıyan bir kulübün desteklenmesi, dayanışma içinde olunmasını bekliyoruz. Dersimspor Türkiye’nin herhangi bir iline gittiğinde Dersim ismini orada yaşatmakta ve şehrimizin tanıtımını sağlamaktadır. Şehirlerin tanıtımı siyasetle, festival ve çeşitli etkinliklerle ve spor kulüpleriyle olur. Tüm bu durumlara karşı, Dersimspor’u da şehrin tanıtımı olarak görmek ve tekrar profesyonel liglere taşımak, Dersimspor’a gönül veren tüm siyasi partileri, sivil toplum örgütlerini, bütün kurum ve kuruluşları, işadamlarını ve yurt dışında, Türkiye’nin diğer illerinde ve Dersim’de yaşayan tüm Dersimsporluları kulübümüze destek olmaya davet ediyoruz.