Erdoğan Emir ve Manuş Baba’dan Ortak Single

Erdoğan Emir ve Manuş Baba’nın ortak single çalışması “Ey Benim Divane Gönlüm” yayınlandı.

Kalan Müzik’ün YouTube kanalında yayınlanan deyiş, sözleri Pir Sultan Abdal’a ait olan ünlü deyişi Erdoğan Emir ve Manuş Baba, Mehmet Ali Edis’in aranjesiyle yorumladı.

Deyiş’in sözleri Pir Sultan Abdal’a müzikleri ise İsmail Hakkı Demircioğlu’na ait.  Daha önce Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu’nun yanı sıra başka sanatçıların seslendirdiği deyişi, Erdoğan Emir ve Manuş Baba kendilerine has tavırlarıyla yorulmadılar.

Single’in tanıtım yazısında, deyişle ilgili şu açıklamaya yer verildi: “Ulu ozanlar ilim ve irfanla kardeşti. Hakikatin izine düşen bu bilge dervişler, yaşadığı çağlara doğruyu, bilmeyi-öğrenmeyi, bir olmayı ve biz olmayı salık ettiler. Onlar gerçeğin son şövalyeleri , sözün ustaları ve bize kalan efsunlu kadim sedalardır. Onlar gezgin bir nehir gibi akıp deryaya vardılar, erine niyaz ettiler, dostun eşiğinden gülbenglik aldılar, ikrarlık verdiler. Onların başında gelir Pir Sultan Abdal. Ürettikleriyle insana erdemi, kendisine varmayı, birlikte düşünüp birlikte var etmeyi öğretmiştir.”