Erdoğan’dan Marmaris’te Flaş İdam Çıkışı

Muğla Marmaris’te, Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde ormanlık alanda 21 Haziran’da başlayan orman yangını devam ediyor. Bölgeye giden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerin ardından açıklamalarda bulunarak son durumu aktardı.

Ucu Nereye Dayanıyor, İdama mı, Tartışmalı…

Bir basın mensubunun orman yangınlarını çıkaranlara yönelik nasıl bir ceza verilmesi gerekiyor sorusu üzerine Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Caydırıcı bir ceza. Ucu nereye dayanıyor, idama mı? İdam olmalı. Sultan Fatih ne diyor? Ormanlarımdan bir ağaç kesenin boynunu vururum diyor. Bu iş o kadar önemli. Canım bütün ormanları yakıyoruz. Bütün haşerat, hayvanlar bu ormanlarla yanıyor. Adam affedersin içmiş. Şaribüleyli vennehar, bilmem neye kızdım, onun için burayı yaktım. Ne demek, böyle saçmalık olur mu? Bu tartışmalı, bunun üzerinde etraflıca durmalıyız.”

Bekir Bozdağ’dan Yanıt Geldi

Marmaris’te ormanlarımızı yakan şahsın tutuklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı idam çıkışı gündeme bomba gibi düştü. Konuyla ilgili konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın konuşmaları bizim için ayrıca talimattır, Bakanlık olarak çalışmaya başladık. Çalışmalarımız somutlaşınca Sayın Cumhurbaşkanı’mıza ve kamuoyuna açıklayacağız. Türkiye Büyük Millet Meclisi elbette bu konuda gerekli adımları eminim ki çalışmalar çerçevesinde atacaktır.” dedi.