Fazıl Say ve Serenad Bağcan’dan Munzur Kıyısında Konser

Piyanist ve besteci Fazıl Say, Dersim’in Ovacık ilçesinde doğanın korunması ve farkındalık yaratılması için Serenad Bağcan ile beraber konser verdi.

Dersim’de Ovacık Belediyesi tarafından organize edilen Fazıl Say konseri, Çakmaklı köyü civarında Munzur Çayı kıyısında düzenlendi.

Dinleti öncesinde kısa bir konuşma yapan piyanist Fazıl Say, kentte ve müzikseverlerin arasında olmaktan dolayı onur duyduğunu söyledi. İlk kez Dersim’e geldiğini belirten Say, konuşmasında, “Munzur’un özgür akması için biz de naçizane katkılarımızı sunmak ve sizlerle dayanışma içinde olduğumuzu, yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından sahne alan Say ile solist Serenad Bağcan, Nazım Hikmet, Ömer Hayyam, Metin Altıok, Cemal Süreya, Can Yücel, Turgut Uyar, Aziz Nesin, Pir Sultan Abdal, Yunus Emre, Muhyiddin Abdal’a ait eserlerin yanı sıra yöreye ait ezgileri seslendirdi.

Say ve Bağcan, ünlü şairlerin şiirlerinin yanı sıra “Dersim Dört Dağ İçinde” türküsü ile Kırmancki (Zazaki) bir eser de seslendirdi.

Yaklaşık 10 bin kişinin izlediği konser, 1,5 saat sürdü.