Hozat Kadın Kooperatifi’nden Yöresel Kahvaltı, Yemek ve Kafeterya Açılışı

Hozat Kadın Kooperatifi, yöresel kahvaltı, yemek ve kafeterya açılışı gerçekleştirdi.

Hozat Kadın Kooperatifi, Dersim’e bağlı Hozat ilçesinde bulunan Cem Emir Parkı’nda yöresel yemek, kahvaltı ve kafeterya açtı. Açılışa Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu da katılım sağladı.

Maçoğlu, açılış konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Süreç içerisinde kadın emeğine destek sunan belediye başkanına, kaymakama, tüm dostlara teşekkür ederiz. Herkesin emeği var, hiçbir emeği yok saymak bize yakışmaz. Süreç içerisinde emeğin her alanında büyütene, üretene, değer verene ve onu yönetene saygı duymak temel görevimizdir. Ya biz üreteceğiz ya da onlar kendi yandaşlarını yaratacaklar. bunun için kooperatif çok değerlidir. Siz bulunduğunuz bölgedeki toprağa dokunduğunuzda o bölgedeki büyük patronlar zarar görmeye size engel olmaya çalışacaktır.

“Onları Rahatsız Etmeye Devam Edeceğiz!”

“Ovacık doğal artık yurt dışına pazarlamaya başladığında 3-4 ay ay gümrüklerde mühürlerimizi kırdılar. Artık rahatsız oldular. Onları rahatsız etmeye devam edeceğiz. Çünkü halk ortaklaşıyor, halk büyüyor. Bu iyi bir şey. bu süreçte üzerinizde baskılar olacak, engeller, bariyerler olacak. Ama biz üretmeye devam edeceğiz.

7 ilçemizde tüm alanlarda kurulacak kooperatifler bu şehrin tanıtımıdır, geleceğidir. Siz ürettikçe onlar kaybedecekler. Biz üreteceğiz, Kadınlar üretecek, halk üretecek ve biz kazacağız!”

Açılış konuşmasının ardından Metin Kahraman, Berfin Işık ve Dersim Belediyesi Kadın Korosu konseri gerçekleşti.