Hozat’ta 2 Çocuğu Cinsel İstismara Maruz Bırakan Erkek Tutuklandı

Hozat’ta 2 çocuğu cinsel istismara maruz bırakan erkek tutuklandı.

Dersim’in Hozat İlçesi’nde yaşları 11’den küçük olan 2 çocuğa yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Serdar Yalçınoğlu isimli erkek tutuklandı. Dersim’in Hozat İlçesi’nde meydana gelen olayda yaşları 11’den küçük olan 2 çocuğa yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Serdar Yalçınoğlu isimli erkek tutuklanarak hapishaneye gönderildi.

Edinilen bilgilere göre olay Dersim’in Hozat İlçesi’nde meydana geldi. Cinsel istismara maruz bırakılan ilk çocuk bir süre önce kendisinin istismara uğradığını ailesine anlattı, ancak aile çocuğun anlattıklarına inanmadı. Bunun üzerine durumu okuldaki rehber öğretmeniyle paylaştı. Rehber öğretmen de bir tutanakla durumu emniyet müdürlüğüne bildirdi. Bunun üzerine cinsel istismara maruz bırakılan çocuk Elazığ Çocuk İzlem Merkezi’ne sevk edilerek ifadesi alındı. Alınan ifadenin ardından gözaltına alınan Serdar Yalçınoğlu isimli erkek tutuklanarak hapishaneye gönderildi.

Cinsel istismara maruz bırakılan ikinci çocuğu avukat ortaya çıkardı Serdar Yalçınoğlu’nun yakınları, Yalçınoğlu’nun tacize maruz bıraktığı çocuğun ailesine yönelik baskı uygulayınca aile, Av. Reyhan Helin Bulut’a başvurdu. Bunun üzerine aile ile görüşen Av. Reyhan Helin Bulut, bir çocuğun daha istismara uğradığını ortaya çıkardı. Bunun üzerine cinsel istismara maruz bırakılan ikinci çocuk da önce emniyet müdürlüğü bünyesindeki çocuk şubeye, ardından da Elazığ Çocuk İzlem Merkezi’ne sevk edilerek ifadesi alındı. Cinsel istismara maruz bırakılna çocukların ifadesi de tek dosyada birleştirildi.

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı ise dosyayla ilgili yetkisizlik kararı vererek dosyayı Hozat Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Kaynak