İddianame Gönderildi: Gülşen için Ne Kadar Ceza İsteniyor?

Ev hapsi şartıyla hapishaneden tahliye edilen şarkıcı Gülşen Çolakoğlu’nun iddianamesi İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi.

İmam hatiplilere yönelik 4 ay önce söylediği sözler nedeniyle tutuklanıp ev hapsiyle serbest bırakılan Gülşen hakkındaki iddianame hazırlandı. İddianamede Gülşen’in 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi isteniyor. 702 kişi ve kurumun müşteki olarak yer aldığı belirtiliyor. Müştekiler arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yazar Emine Şenlikoğlu Özkan, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM, KADEM Vakfı, Gaziantep Önder İmam Hatipliler Derneği de yer aldı.

“Kamu Güvenliği Açısından Açık ve Yakın Bir Tehlike”

“Birçok müşteki tarafından verilen şikayet dilekçeleri ile şikayette bulunulduğu da dikkate alınarak soruşturmaya konu mezkur söz ve beyanların halkın bir kesimi nezdinde tahrik konusu olup, tahrik edilenler nazarında endişe yaratacak şekilde bir etki oluşturarak kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıktığı” denilen iddianamede, şüpheli Gülşen Çolakoğlu’nun ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi istendi. Çolakoğlu hakkındaki iddianame, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi.