İmamoğlu Açıklama Yaptı: “Bir Kez Daha Yola Çıkıyorum”

Haliç Kongre Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen İmamoğlu, yerel seçimler için “İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi’nde basın açıklaması düzenledi. CHP Genel Başkanlığı adaylığı için adı geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aday olup olmayacağı tartışılıyordu. İmamoğlu İstanbul’a mühürlü olduğunu ifade etti.

Baskılara Direndik

CHP içinde ‘köklü değişim’ talebini sürekli dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, burada yaptığı açıklamada “2024 yerel seçimleri iktidarın fütursuzluğuna cevap yeri olacaktır. Bu da benim anladığım şekliyle İstanbul’u kazanmak Türkiye’yi kazanmaktır. İstanbul’a Türkiye’yi mühürlü görüyorum. Kendimi İstanbul’a mühürlü görüyorum” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle;

Seçim sonrasında sadece temmuz ayında 30 yılın en yüksek aylık enflasyonunu yaşattılar. Net ifade etmemiz gerekir ki iktidar enflasyon canavarıyla mücadele edemiyor.

İstanbul’u Kazanmak

Geçen dört yılda İBB iktidarın baskılarına karşı en üst seviyede direncin simgesi oldu. Saraçhane, siyasi davalara karşı bir güçlü demokrasi meydanına dönüştü.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde vatandaşlarımızı beraber yol yürümeye davet ediyorum. İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır ben bu sözü çok önemsiyorum. İstanbul’u kazanan bir belediye başkanı dünyanın en iyi şehrine hizmet etme şansına sahiptir. Çok önemli başka noktalara taşır.

2024 yerel seçimleri iktidarın fütursuzluğuna cevap yeri olacaktır. Bu da benim anladığım şekliyle İstanbul’u kazanmak Türkiye’yi kazanmaktır. İstanbul’a Türkiye’yi mühürlü görüyorum. Kendimi İstanbul’a mühürlü görüyorum.

Ben hayatım boyunca bir koltuğa değil bir misyona aday oldum. Bugün bir misyon Türkiye’nin yeni bir yönetim anlayışına kavuşturulmasıdır. Ben hayatımın hiçbir döneminde siyaseti sadece siyasi partilerden ibaret görmedim. Ama gücünü yerelden alan bir siyasetçi olarak siyasetin gücünü toplumdan aldığına inandım.

İstanbul Büyükşehir belediyesini hep birlikte korumalıyız. İBB’nin bu iktidarın eline geçmesinin maliyetinin eline geçmesinin farkında olmalıyız. Ben 2019’daki gibi partiler üstü İstanbul ittifakını kurmak için elimden geleni yapacağım.

CHP’de Değişim

Artık Cumhuriyet Halk Partisi seçim kaybetmemeli. CHP 2. parti olmakla övünemez. Önümüzdeki seçimlerde sadece belediye başkanlıklarını değil belediye meclislerini de kazanmalıyız. Bunun için hep beraber çalışmalıyız.

Seçim sonrası hayal kırıklığının hayal kırıklığına gelmesi en büyük risktir. Bu risk önümüzdeki yerel seçimlerin kazanılmasında en büyük engeldir. Hayal kırıklığını büyük arzuya çevirmek hiç zor değil. Ben partimin bir evladı olarak ben bu değişime katkı sunmaya var gücümle devam edeceğim.

Kaynak